Podle čeho vybírat sedací soupravu do domácnosti?

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Pokud se v nejbližší době chystáte zařizovat svoji domácnost novým nábytkem, jistě přijde na řadu otázka výběru sedací soupravy. Před jejím nákupem je dobré si ujasnit několik záležitostí.

V první řadě je nutné vzít v potaz velikost místnosti, v níž se bude nábytek nacházet. U sedací soupravy platí, že má být dominantou pokoje, nesmí však zabírat příliš mnoho místa na úkor ostatního nábytku a volného průchozího prostoru.

Záleží na velikosti místnostiDo menších pokojů v panelových bytech je tak praktické zvolit spíše rohové sedací soupravy. Dají se totiž umístit ke stěnám, čímž nezabírají tolik volného místa uprostřed místnosti. Vybrat lze i jednoduché rovné sedačky, které jsou případně doplněné i takzvané bobíky, čili samostatné mini sedačky pro jednu osobu.

Máte-li prostornější byt, nemusíte se při výběru sedací soupravy tolik omezovat. Pak mohou přijít na řadu třeba sedačky ve tvaru písmene U, jež nabízejí mnoho místa k sezení.


Je dobré myslet i na úschovu věcí. V případě sedací soupravy s úložným prostorem získáte nejen místo k sezení, ale i k uskladnění nejrůznějších předmětů, které je zbytečné nechat ve volném prostoru místnosti. Typicky se může jednat třeba o nepoužívané lůžkoviny, oblečení, ale i dětské hračky atd.

Cenu ovlivňuje kvalita materiáluUrčitě je dobré se zamyslet i nad materiály, a to z hlediska ceny a pohodlí. Pokud chcete levné řešení, zvolte klasické čalouněné sedačky. Luxusní varianty pak představují celokožené sedací soupravy, jež navíc mají delší životnost a snadněji se udržují v čistotě. Vždy je ale nutné brát v potaz i celkový design pokoje a materiály ostatního nábytku. Totéž platí i pro výběr barev.

Při nákupu sedacích souprav se dá ušetřit tím, že využijete některý ze srovnávačů. Jedním z osvědčených je web InHaus.cz. V něm najdete nábytek pro svůj obývací pokoj z mnoha eshopů, vybírat tak lze z desítek produktů různých jakostí, tvarů, barev a cenových relací.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Podle čeho vybírat sedací soupravu do domácnosti?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: podle, čeho, vybírat, sedací, soupravu, domácnosti?.

Kde najít informace×