4 tipy, jak v létě nepřibrat ani deko

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Léto je časem zábavy, cestování a nejrůznějších zahradních večírků. Při žádné z těchto činností obvykle nechybí dobré jídlo a pití, které si většina z nás nedovede odepřít. Stačí tak trochu povolit opratě a na konci léta zjistíme, že kila, která jsme tak usilovně shazovali, máme zase zpátky – a mnohdy i s „úroky“. Na co si tedy dát pozor?

Odlehčete jídelníčekV tomto období je všude dostatek čerstvé ovoce a zeleniny, a proto by byla škoda toho nevyužít. Vhodné jsou saláty, které můžete využívat nejen ke svačinkám, ale třeba i místo příloh. Honí-li vás mlsná, pak místo čokolády sáhněte po pár kouscích sušeného ovoce. Ovšem pozor, to v supermarketech je „obohacené“ o spoustu cukrů a konzervantů. Vytvořte si proto vlastní zdravější variantu za pomoci sušičky ovoce. Ovšem ani s touto zdravou pochoutkou to nepřehánějte a opravdu ji do jídelníčku zahrnujte v podobné míře jako jiné pochutiny. Sušením totiž ovoce ztrácí především vodu, tedy až 90% svého objemu. Cukr je však ve stejně hojném zastoupení, jako v ovoci čerstvém, tj. pokud zkonzumujete 150g sušeného ovoce, rovná se toto množství přibližně 400g čerstvého ovoce. Ani se nenadějete a můžete tedy cukrů přijmout více, než byste chtěli.

Nepřejídejte seNa dovolené se švédské stoly doslova prohýbají pod nejrůznějšími dobrotami. V rámci služby all inklusive se nemusíme ani trochu omezovat a naložit si můžeme plný talíř a ještě si jít třikrát přidat. Na postavě se však toto naše nezřízené hodování brzy podepíše. S velikostí porcí to proto nepřehánějte a řiďte se starým dobrým heslem o stravování se do polosyta. Při jídle nikam nepospíchejte, každé sousto důkladně rozžvýkejte, ať váš žaludek stihne vyslat signál, že už má dost.


Dávejte si pozor na alkoholSklenka něčeho ostřejšího k venkovnímu pohodovému posezení prostě patří. Na zahradních party a grilovačkách proto nechybí nejrůznější drinky. Své místo zde má i výčepní zařízení, díky němuž pivo chutná stejně dobře jako v oblíbené hospůdce – a tomu lze jen těžko odolat. Jeden chmelový mok na zahnání žízně si samozřejmě dát můžete, ale potom se držte raději zkrátka. Přece jen obsahuje kromě spousty prospěšných látek i podstatné množství kalorií.

Navyšte pohybovou aktivituPokud zvýšíte příjem jídla, pak byste měli navýšit také výdej energie. Sportovního vyžití nabízí léto víc než dost, a to i když jste na dovolené. Záleží na vás, jestli dáte přednost procházce po kolonádě nebo rannímu běhu na pláži. Mnohé hotely navíc dnes disponují posilovnou, která bývá vybavena vším od činek přes bench lavice až po posilové věže. Tak, konec výmluv a do práce!


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k 4 tipy, jak v létě nepřibrat ani deko, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako 4 tipy, jak v létě nepřibrat ani deko.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: tipy,, jak, létě, nepřibrat, ani, deko.

Kde najít informace×