Top 5 jarních jídel

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Na jaře se příroda probouzí a vše pučí. Člověk se také rozkoukává, po krátkých šedivých dnech přichází delší slunečné zítřky. Všichni jaro s radostí vítáme a užíváme, ale našemu tělu to trvá trochu déle, než se adaptuje. Každý určitě dobře zná jarní únavu. Chtěli bychom toho stihnout co nejvíce, ale síly nám jednoduše nestačí. Ráno se nám hůře vstává a raději bychom zůstali pod peřinou ještě nějakou tu hodinku. My zde pro vás máme pět receptů na vynikající saláty a lehké pokrmy. Ty vašemu tělu dodají vitamíny a minerály, které náš organismus nastartují a zmírní únavu. Saláty jsou vhodné na lehký oběd či večeři. Příprava je rychlá a snadná, určitě neprohloupíte, když je vyzkoušíte. Možná se vám podaří shodit i nějaké to kilo na víc a odlehčit se do plavek.

Co víte o brokolici?
Brokolice je středomořská zelenina, která u nás již zdomácněla. Používá se často i v restauracích a je velmi oblíbená. Co obsahuje? Brokolice je bohatá na vitamín A, C, E, což jsou užitečné antioxidanty, které působí preventivně proti rakovině. Dále také kyselinu listovou, ta se doporučuje maminkám během těhotenství pro správný vývoj nervové soustavy plodu. Z minerálních látek je v brokolici zastoupen draslík, fosfor a vápník. Vyzkoušejte si ji lehce podusit a připravit z ní salát s mrkví.

Dále tu máme jarní salát s chřestem..
O chřestu je známo, že detoxikuje organismus a podporuje činnost jater. Obsahuje velké množství vitamínu C a E, také kyselinu listovou a rutin. Z minerálních látek můžeme zmínit hořčík, vápník, železo, fosfor, meď a selen. Takže s chutí do něj.


A jak to s tím špenátem a železem?
Je vědecky dokázáno, že špenát neobsahuje tak vysoké množství železa, jak se odborníci dříve domnívali. Přesto, je špenát zdravou zeleninou a rozhodně je dobré ho zařadit do svého jídelníčku. Opět obsahuje kyselinu listovou, vitamin C a E. Dále můžeme zmínit vitamin D a vitaminy skupiny B.

Jarní salát s vejci a zelenými lístky

Jarní salát s vejci a zelenými lístky


Lehký salát, který je snadný na přípravu. Díky vařeným vejcím vás zasytí.


Salát z bílé ředkve s chilli zálivkou

Salát z bílé ředkve s chilli zálivkou


jesltiže milujete chilli a dali byste si ho snad i na palačinky..máme tady pro vás salát s bílou ředkví a vynikající chilli zálivkou.


Grilovaný chřest

Grilovaný chřest


Přichází zase období grilování. Co takhle zkusit místo masa chřest? Je zdravý a vynikající, určitě neprohloupíte.


Salát z čerstvého špenátu

Salát z čerstvého špenátu


Už jste někdy ochutnali čerstvý špenát? Buď ho budete milovat nebo nesnášet.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 jarních jídel, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 jarních jídel.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, jarních, jídel.


×