Top 5 recepty na květen, které musíte vyzkoušet…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Přinášíme výběr těch nejlepších receptů na měsíc květen ze sezónních surovin. Jaro je ideální čas na odlehčení jídelníčku, užijte si první jarní zeleninu na talíři.

Lahodný těstovinový salát se špenátem

Špenát patří mezi první jarní zeleninu, kterou si můžete doma připravit. Tato zelenina dodá vašemu tělo pořádnou dávku vitamínu C, který je dobrý pro zrak, činnost srdce, duševní svěžest a prevence proti paradentóze. Špenát obsahuje také mnoho hořčíku, železa, manganu a vlákniny. Tento jednoduchý těstovinový salát si připravíte během několika minut a pochutná si na něm celá rodina.

Indické zeleninové Sabdží

V květnu se dostávají do prodeje také nové brambory. Výhoda nových brambor je to, že je nemusíte loupat. Připravte si tuto jednoduchou indickou specialitu, která je plná zdravé zeleniny a indického koření. Incká kuchyně působí komplikovaně, ale hotovou ji máte poměrně rychle. Indické sabdží si určitě zamilujete.

Mangold na kari

Mangold je králem všech salátů, ti kdo ho neznají, by ho měli letos ochutnat. Tento salát je oblíbený, protože roste velmi rychle a je jeho chuť je lahodná. Mangold se dá připravit na mnoho způsobů a my vám představíme lahodný recept z mangoldu a kari. Můžete ho jíst samotný nebo jako přílohu k masu.


Rebarborovo-jahodový crumble

Začala sezóna královské suroviny do všech koláčů - rebarbory. Z této příjemně nakyslé suroviny se dá připravit také tento tradiční anglický dezert crumble. Pokud patříte mezi milovníky drobenky, vyzkoušejte si doma připravit crumble neboli krambl. Rebarbora je zároveň velmi zdravá zelenina protože obsahuje mnoho vitamínů, hydratuje a zároveň se doporučuje při redukčních dietách.

Klasická francouzská cibulová polévka

O cibuli je známo, že je velmi zdravá a ta jarní obvlášť. Tradiční francouzská cibulačka je velmi jednoduché jídlo s delikátní chutí, které si jednoduše můžete připravit doma. Výhodou této příjemně nasládlé polévky je její cena, která je více než přívětivá.

Lahodný těstovinový salát se špenátem

Lahodný těstovinový salát se špenátem


Špenát patří mezi první jarní zeleninu, kterou si můžete doma připravit. Tato zelenina dodá vašemu tělo pořádnou dávku vitamínu C,


Indické zeleninové Sabdží

Indické zeleninové Sabdží


Incká kuchyně působí komplikovaně, ale hotovou ji máte poměrně rychle. Indické sabdží si určitě zamilujete.


Mangold na kari

Mangold na kari


Mangold se dá připravit na mnoho způsobů a my vám představíme lahodný recept z mangoldu a kari.


Rebarborovo-jahodový crumble

Rebarborovo-jahodový crumble


Začala sezóna královské suroviny do všech koláčů - rebarbory.


Klasická francouzská cibulová polévka

Klasická francouzská cibulová polévka


O cibuli je známo, že je velmi zdravá a ta jarní obvlášť. Tradiční francouzská cibulačka je velmi jednoduché jídlo s delikátní chutíSdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 recepty na květen, které musíte vyzkoušet…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 y na květen, které musíte vyzkoušet….
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, květen,, které, musíte, vyzkoušet….

Kde najít informace×