Vánoční atmosféra pro všechny smysly bez stresu a starostí

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Užijte si vánoce a předvánoční dobu bez stresu. Přinášíme pár tipů, jak na to.

Chuť


Všichni máme určitě v paměti ty večery, kdy babička nebo maminka vybalila na stůl svých dvacet druhů cukroví, které jsme před Vánoci nesměli jíst a po nich jsme do toho byli nuceni. Já razím názor, že čeho je moc toho je příliš, a protože nechci trávit celý advent u trouby, tak peču jen 3 druhy cukroví. Moje oblíbené perníčky (které po nazdobení slouží i jako dekorace), vanilkové rohlíčky (které provoní byt jako nic na světě) a linecké (protože to je prostě nestárnoucí klasika). Zároveň u nás neplatí zákaz jedení cukroví před Štědrým dnem, což znamená míň stresu a přemáhání pro všechny.

Čich


Už jsem zmínila pečení vanilkových rohlíčků, ale existují i další způsoby, jak provonět váš byt uprostřed zimy. Těm, kteří mají blízko k přírodě doporučuji dekorace z živého jehličí (dle mého názoru voní nejkrásněji to borovicové). Další tip z mého dětství je nakrájet pomeranč na plátky, které následně dáte usušit na kamna nebo topení. Díky teplu se jejich vůně roznese po celém domě a až budou kolečka pomeranče úplně suchá, můžete je použít jako dekoraci vánočních věnců nebo jako ozdobu na stromeček. No a poslední nápad je tradiční purpura, i když já dávám přednost spíš františkům. Jejich vůně je totiž hodně silná a františek se, na rozdíl od purpury, lehce přenáší z pokoje do pokoje, aby to všude vonělo jen trochu a decentně.

Zrak


Vánoční výzdoba je pro někoho sen a pro druhého horor. Ti z vás, kteří se ve zdobení interiérů vyžívají, určitě rady nepotřebují, ale pokud tento článek čte někdo, kdo si neví rady, tak slyšte, že vánoční výzdoba není nic těžkého. Pokud to nechcete přehánět, tak vsaďte spíš na romantiku a teplo rodinného krbu (a to i když krb nemáte). Vřelou atmosféru navnadíte zapálením svíček, nebo rozsvícením vánočních světýlek. Milou tradicí je i vyvěsit věnec na venkovní dveře a podělit se tak o kousek rodinné pohody se všemi sousedy. A pokud vám rodinné tradice nevelí jinak, tak doporučuji nazdobit si stromeček co nejdřív, protože až se stromečkem přichází skutečný duch Vánoc.


Hmat


Možná zní zvláštně, že se advent dá vnímat i hmatem, ale všichni to děláme i když si to možná neuvědomujeme. Vždyť se skoro každý těší po práci domů, aby se u filmu zabalil do hebké a teplé deky, kterou jste před lety dostali právě pod stromeček. Mějte ji proto po celou zimu v pohotovosti. No a když napadne sníh, tak není nad pořídnou koulovačku! Ale mrazem prokřehlé prsty potřebují opečovávat více než jindy v roce. Najděte si krém s něžnou vůní a dopřejte svým rukou relax jako v lázních. Po tolika zpracovaných těstech na cukroví si to zaslouží.

Sluch


Koledy. Pokud je milujete, není co řešit. Ale pokud patříte k lidem, kteří je mají spíše za odrhovačky, tak vám doporučuji pouštět si písničky z vašich oblíbených pohádek, nebo koledy z různých koutů světa – v jazycích jaké neznáte a s melodií jakou jste ještě nikdy neslyšeli. A pokud i to je na vás moc, pak doporučuji cokoli, co ve vás vzbuzuje krásné vzpomínky na rodinu a známé. Co na tom, že jde o výběr skladeb skupiny Metallica ;) Hlavně, že budete mít šťastné a veselé!


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Vánoční atmosféra pro všechny smysly bez stresu a starostí, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: vánoční, atmosféra, pro, všechny, smysly, bez, stresu, starostí.

Kde najít informace×