Rozhovor s hercem Josefem Vaverkou

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Tentokrát přinášíme rozhovor s hercem a djem Josefem Vaverkou, kterého můžete znát ze seriálu Ulice, z divadel Disk a Palace a který také působí jako DJ.

Jaký máte vztah k jídlu?
Pozitivní. Velmi pozitivní.

Jaké jsou vaše oblíbená jídla?
Rozhodně Pepova polévka. Tu nám servíruje tatínek přítelkyně jako odměnu, když za ním přijedeme na chatu. Je to poctivý hovězí vývar a kvůli častému chválení se rozhodl, že ho podle mě pojmenuje. Opravdu si na něm dává záležet, vaří ho čtyři hodiny, odebírá pěnu. Vážím si té skutečnosti, že po jeho synech není pojmenováno žádné jídlo. Tím se občas i dobře bavíme. Když to bylo jednou u oběda jeho synům líto, začali jsme pojmenovávat i ostatní chody. Jankův guláš, Kubovy tousty, Dušanova rýže.

Experimentujete při výběru jídla nebo sázíte na jistotu?
Pavouka bych asi nesnědl, ale hada bych ochutnal.


Vaříte doma? A pokud ano, která jídla nejvíce?
Rád vařím doma. Oblíbil jsem si recepty od Romana Vaňka a jeho kamarádů. Naposled jsem vařil celý den a to – v 10 jsem začal česnekovou polévku, když jsem si na ni pochutnával, bylo 12. Hodinka trávení a jako hlavní chod byl Vrabec se špenátem a chlupatými knedlíky. Oběd skončil v 18. Ano, vařím jen o víkendu.

Jak jste na to s pravidelným stravovacím režimem?
Někde jsem slyšel, že po třicítce to jde se zdravím z kopce, ale když se pravidelně stravujete, tuto hranici oddalujete. Takže jsem začal ve svých 29 poctivě, snídat, obědvat, večeřet. Svačiny se ještě doučím.

Máte oblíbenou restauraci, kam rád chodíte?
Nejraději mám česká jídla, ale ne všude je umí chutně uvařit. Zatím mi nejvíce chutná v restauraci U Brázdů. Občas se i zastavím v jídelně Havelská Koruna.

A kde vás aktuálně čtenáři mohou v nejbližší době vidět, slyšet či potkat?
V restauraci U Brázdů a samozřejmě jako Ondru v seriálu Ulice. Taky hraji jako Dj Taka Korat nejčastěji v Praze, na party Crazy Monsters v klubu Chapeau Rouge. Sledujte Line-up. V současné době připravujeme několik zajímavých divadelních a filmových projektů. Tešte se.

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na vaše další role.

Odkazy na tématické stránky

Profil na CSFD

Divadlo Palace

Seriál Ulice


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Rozhovor s hercem Josefem Vaverkou, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Rozhovor s hercem Josefem Vaverkou.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: rozhovor, hercem, josefem, vaverkou.

Kde najít informace×