Nejlepší fastfoody v ČR

Lukáš Svítil

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Leckdo se nad tímto druhem stravování ušklíbá, ale i pořádný a poctivý fastfood může být skvělým gurmánským zážitkem. Jako všude v gastronomii, i zde jde hlavně o poctivé suroviny, námaze, která je do jídla vložena, a o kuchařských zkušenostech. Je dobré na chvilku opustit představu fastfoodu, jehož synonymem se pro mnoho lidí stal McDonald a podobné továrny na jídlo. U lokálního řezníka také dostanete lepší maso než v supermarketu. V tomto článku představíme tipy na skvělé fastfoody v České republice.


Gemüse Korner Kebab – Praha-Podolí

Zapomeňte všechny představy o kebabu, které máte. Tohle se vznáší v jiných sférách. Grilovaná zelenina, nakládané okurky, domácí hummus, bylinky a skvěle připravené maso charakterizují tento skvostný kousek. Počty lidí, které se sem stále vracejí, velmi často vytvářejí dlouhé fronty. Tím se ale nenechte odradit, stojí to za to.

Bufet Karlín – Praha

Zde si na nic nehrají, a tím jenom dokazují, že i česká kuchyně má vhodná jídla pro rychlé občerstvení. V Bufetu dostanete poctivé olomoucké tvarůžky, česnečku, pochoutkový salát nebo třeba řízek v chlebu. Vše v kvalitě, kterou by měla i babička problém vyrovnat. Pivovar, který je také na místě, se zase postará o tekutou stravu v podobě řízného a hutného piva.

Špagetárna – Olomouc

Tento fastfood najdete v Olomouci, kde zaměřili na těstoviny všeho druhu. V příjemném prostředí dostanete svoje jídlo rychle a s úsměvem, což potvrzuje vysoká návštěvnost podniku. Špagetárna také každý den zveřejňuje na svém facebooku výhodná menu.


Bob’s beef Burger – Frýdek-Místek

Majitel podniku pobytem ve Velké Británii získal neocenitelnou zkušenost, jak se stoprocentně postarat o zákazníka, a tuto zkušenost převedl do Frýdku-Místku, kde fastfood najdete. Do toho patří mimo jiné pečení vlastních housek, denně čerstvé maso nebo třeba vaření si vlastních omáček podle originálních receptů. Každý zaměstnanec projde důkladným školením, aby vám dal opravdu poctivé jídlo. Příkladný přístup, který oceňují strávníci z širokého okolí.

Eatmeat – Hotdogs & Burgers – Ostrava

Toto bistro se specializuje na hamburgery a hotdogy. Přesným poměrem mletého masa, které odebírají z nedaleké farmy, dosahují jedinečné chuti a spokojenosti zákazníků. Jejich párky jsou stoprocentně vyrobené z masa a střívka jsou přírodní. Když už tam budete, tak si dejte místní specialitu sandwich Pastrami. V tom je pomalu pečené hovězí hrudí, dresink a nakládané zelí. Nejlepší přísada do masa je maso!

Skippie – Plzeň

Od burgerů si odskočme k australským masovým koláčům, jejichž věrné varianty můžete ochutnat v západních Čechách. Majitelé se řídí originálními recepty masových náplní, ale třeba těsto si dělají každý den svoje. Navíc pro přípravu masového páje používají výhradně troubu, a tak se jsou jejich výtvory prosté nezdravého tuku. V Plzni proto neváhejte po originální svačině či pozdní večeři.

Las Adelitas Taquería – Praha-Vinohrady

Jestli chcete pochopit lásku Mexičanů k jídlu, ochutnejte tacos z tohoto fastfoodu. Malým plněným tortillám se v Mexiku také říká božská mana a v Praze je opravdu umějí. Vybírat můžete z nepřeberného množství nejrůznějších variant. Vepřová kýta dušená v achiote a pomerančové šťávě, kuřecí prsa pomalu vařená v rajčatové omáčce, to jsou základy jejich skvělých svačin či rychlých večeří.

Hladové vokno – České Budějovice

Toulkou po Českých Budějovicích můžete při hledání něčeho k snědku narazit na fastfood Hladové vokno, který nabízí především hamburgery a zapečené bagety. Největší předností podniku je vedle kvalitních surovin (maso dovážejí z Rakouska) šíře jejich nabídky, kdy si můžete vybírat z nejrůznějších ingrediencí. Specialitou Vokna je Čertův mls, burger s hromadou chilli, ale pochutnat si tam můžete i na poctivém smažáku v housce. Vše navíc dostanete za velmi lidovou cenu.

Hamurger s plísňovým sýrem a karamelizovanou cibulkou

Hamurger s plísňovým sýrem a karamelizovanou cibulkou


Co takhle domácí fastfood s tímto receptem na hamburger s fantastickou karamelizovanou cibulkou?


Krevety v pivním těstíčku v Tacos

Krevety v pivním těstíčku v Tacos


Obliba malých tortillek tacos u nás stále stoupá. Toto je varianta s krevetami v domácím pivních těstíčku.


Boloňské špagety s mletým masem

Boloňské špagety s mletým masem


Na boloňské špagety si pořádně vyhrajte s boloňským ragú, ať je váš požitek z jídla na tom správném levelu.


Pikantní smažený  řízek

Pikantní smažený řízek


Ostřejší varianta oblíbeného smaženého řízku potěší hlavně pořádné chlapy.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Nejlepší fastfoody v ČR, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Nejlepší fastfoody v ČR.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: nejlepší, fastfoody.

Kde najít informace×