Namasté - pravidelná jóga pomůže proti bolestem zad i stresu...

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Potřebujete protáhnout ztuhlé tělo, vyčistit si mysl a srovnat myšlenky? Pravidelné cvičení jógy vám s tím pomůže. Jóga je fenoménem a získává si stále více příznivců. Je oblíbeným způsobem, jak se zbavit stresu, uvolnit se a zpevnit tělo od samého základu. Navíc si báječně pročistíte hlavu. Pokud se vám již delší dobu v hlavě rodí myšlenky, že začnete, doporučujeme se do pravidelných Ásan pustit ještě dnes.

Pomůže proti bolestem zad i stresu

Cvičením jógy udržujete dobrý zdravotní stav, zvyšuje fyzickou kondici. Jóga pomáhá s bolestmi zad, zklidňuje nervový systém, rozvíjí rovnováhu a koordinaci pohybů a hlavně – odbourává stres.

Můžete tak na dlouho načerpat čerstvou energii. Jóga není složitá, nebo nemusí být. Je prokázáno, že lidé bez jakýchkoliv zkušeností v ní udělají pokrok doslova během první hodiny. A zvládnou ji i lidé se zdravotními problémy. Jóga není jen o provádění cviků, ale především o správném dýchání. Pomáhá posilovat hluboký stabilizační systém, který mnohdy opomíjíme.

Vybaveni jste pouze vlastním tělem

Jóga je vhodná téměř pro kohokoliv a dá se cvičit kdekoliv, protože na ni nepotřebujete žádné speciální nářadí ani prostory. Stačí vám pouze jogamatka, pohodlný oděv a odhodlání.


V létě doporučuji cvičení na čerstvém vzduchu, je to skvělé. Ideální je tráva nebo i jiný stabilní a člověku příjemný povrch, třeba dřevěná terasa. Nerovnosti nevadí, důležité je, aby bylo cvičební místo na rovině pro potřebnou stabilitu. Cvičíte-li doma, najděte si klidné místo, kde vás nebude rušit přílišný hluk nebo pohyb lidí.

Propojení těla a mysli

Díky pravidelnému cvičení jógy se vám podaří propojit vaše tělo a mysl. Začnete citlivěji vnímat své tělo. Některé pozice působí příliš komplikovaně, ale není tomu tak. Důležité je pořádně zhluboka dýchat a koncentrovat se na pozici, kterou právě děláte. Celá praxe vám pomáhá najít vnitřní stabilitu a balanc díky posilování tzv. coru.

Není cílem zvládnout napoprvé všechny pozice na 100 %. Každou další lekcí se budete poměrně rychle dostávat dále. Budete překvapeni jak flexibilni jste v jakémkoliv věku. Díky pravidelnému cvičení si začnete více uvědomovat své tělo a zklidníte mysl. Jde o tom stát se jedním organismem, nebýt oddělen, ale být součástí a pomalu, vědomě vykonávat všechny pozice.

S ranní jógou je den o dost hezčí

Cvičení jógy je podle odborníků vždy ideální pro nastartování organismu na začátku dne, ideálně před snídaní, aby se vám jednotlivé pozice snadno dělaly. Příjemná může být i na konci dne ke zklidnění a uvolnění, ale také zde platí, že byste neměli cvičit minimálně hodinu před jídle. Jóga je spojena s klidem a teplem, aby svaly a šlachy byly prohřáté, nikoliv napnuté a chladné, což se děje při nižších teplotách.

Najděte si pohodlné klidné místo a začněte. Jóga vás učí otevřít pozornost směrem k sobě, ale také ke svému okolí. Jóga má nekonečně možností proměn forem od mentálního k fyzickému a obráceně! Odráží duši a tělo jako propojený celek. Učí nás rozsvítit zářící plamen v našem srdci.

Miska Zelená Bohyně

Miska Zelená Bohyně


Lehký oběd plný vitamínů ve kterém dominuje zelená barva.


Buddha bowl s falafelem

Buddha bowl s falafelem


Přinášíme recept na veganskou bombu zvanou Buddha bowl neboli Budhova miska.


Polévka na posílení imunity

Polévka na posílení imunity


Polévka na posílení imunity se hodí vždycky. A v sezóně chřipek a virových onemocnění vůbec, se hodí úplně nejvíc.


Quinoa s lískovými oříšky, jablkem a  brusinkami

Quinoa s lískovými oříšky, jablkem a brusinkami


Quinoa s lískovými oříšky, jablkem a brusinkami je zdravý salát s báječnou chutí.


Cuketa v kari omáčce

Cuketa v kari omáčce


Cuketa v kari omáčce je exotické pikantní jídlo, které si možná oblíbíte.


Pomerančový džus s mrkví

Pomerančový džus s mrkví


Domácí pomerančový džus s mrkví je zdravý nápoj, který snadno připravíme doma.


Batátové placičky s dýní

Batátové placičky s dýní


Jemně nasládlé placky, velmi snadné na přípravu.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Namasté - pravidelná jóga pomůže proti bolestem zad i stresu..., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: namasté, pravidelná, jóga, pomůže, proti, bolestem, zad, stresu....

Kde najít informace×