Nakupování přes internet

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Internetová doba
V dnešní době je internet běžnou součástí života. Je to neuvěřitelný fenomén a asi tak před třiceti lety ještě nikdo netušil, jakou bude mít sílu. Internet používáme v práci, ve škole, ve volném čase, k nakupování, placení účtů, ke komunikaci, pro zábavu, vyhledávání informací, atd.

Internetové obchody
Právě internetové obchody nebo také e-shopy slouží k vyhledávání zboží/služeb a jeho nákupu. Průkopníci v tomto oboru byli Američané, kteří s e-shopy začali v první polovině 90. let dvacátého století. Největší boom v USA nastal po roce 2000, u nás přibližně o deset let později. Dnes je nakupování přes internet na vzestupu a těší se velké oblibě. Proč taky ne? Z pohodlí domova si vyberete, co potřebujete z nepřeberného množství nabídek, máte klid a dostatek času na rozmyšlení, e-shopy si konkurují, proto jsou ceny nižší než v kamenných obchodech, člověk může porovnávat, pročítat recenze a dozvědět se o produktu/službě dostatek informací. Samozřejmě nevýhoda je, že si zboží nevyzkoušíte, neosaháte a musíte platit poštovné.

Ingredience do jídla v eshopech
Pro přípravu jídel jsou někdy nezbytné speciální ingredience, které se v kamenných obchodech těžko shánějí. V internetových obchodech se dají sehnat poměrně snadno, můžete najít speciální koření, ingredience typu sušených nakládaných plodů a další součásti jídel, které doplní rozmanitost vaší kuchyně.


Nákup na zahraničních e-shopech
Mnoho lidí již běžně nakupuje na zahraničních internetových obchodech, jelikož mají o poznání nižší ceny. Nejznámější a nejpoužívanější zahraniční e-shopy jsou ebay, alliexpress (přes který nakupujete z Číny) a Amazon. Pro nákup ze zahraničí je nutné mít zřízené PayPal – což je internetový platební systém, kde jsou účty identifikovány emailovými adresami. Pokud PayPal nemáte, nechcete si ho zřizovat a chcete nakupovat na eBay, vyzkoušejte Czechebay.cz. Nemusíme se registrovat v zahraničí. Pokud neumíte anglicky a nechcete komunikovat se zahraničními prodejci, vše se vyřídí za vás. Jednoduše si vyberete nové či použité zboží a zaplatíte v českých korunách. A že je z čeho vybírat! Od oblečení, elektroniky, vybavení domácnosti, přes exotické koření, svatební šaty, až po nábytek. Zboží bývá za bezkonkurenční ceny a prodejci se zaručují za jeho dodání. Samozřejmě, může se stát, že nebudete spokojeni, v tom případě budou problémy a reklamace řešeny za vás.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Nakupování přes internet, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Nakupování přes internet.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: nakupování, přes, internet.


×