Top 5 jídel bez lepku

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Ať už máme v rodině někoho s celiakií nebo jen s obvykle přechodnou alergií na lepek, je změna jídelníčku nutná. Obvykle nás tato skutečnost dost nemile zaskočí. Ale když se podíváme blíž na vše, co se o lepku a jeho působení na naše tělo můžeme dozvědět z lékařských pramenů nebo ze zkušeností pacientů, zjistíme, že stravu bez lepku lze celkem snadno integrovat do našeho života. Stačí vyměnit některé potraviny  za potraviny přirozeně bezlepkové, poznat několik užitečných triků při přípravě jídel, naučit se pročítat složení hotových výrobků, a najednou zjistíme, že vlastně jíme zdravě a chutně.

Měli bychom si také být vědomi toho, že velkou výhodou je skutečnost, že se budeme léčit jídlem a nemusíme polykat léky.

Přechod na bezlepkovou stravu může být pro mnohé z nás naopak velkou výzvou. Donutí nás více se zajímat o to, co vlastně každý den jíme, a zda je to opravdu pro nás to nejlepší. V tomto článku najdeme pár tipů z nepřeberného množství receptů na zdravá a chutná jídla bez lepku.


Zelené rizoto s chřestem

Zelené rizoto s chřestem


Překvapivě výbornou chuť má rýže, kterou dusíme ve víně se spoustou zelené zeleniny. Tato lahůdka pro fajnšmekry se určitě stane vaší oblíbenou variantou na téma rizoto.


Hummus s lilkem

Hummus s lilkem


Cizrna je velmi zdravá luštěnina a lilek pečený s česnekem nám, milovníkům česneku, krásně zavoní. Kvalitní olivový olej a pár snítek rozmarýnu jídlo jen dobře doplní.


Salát s kuřecím masem

Salát s kuřecím masem


Lehký a zdravý je tento salát s kuřecím masem a spoustou zeleniny, navršený na čerstvém křehkém ledovém salátu. Pozor ale na přílohu, použijeme bezlepkový chléb nebo bezlepkové opečené bagetky.


Vánoční bramborový salát

Vánoční bramborový salát


Této pochoutky, oblíbené nejen o vánocích, se vzdávat nemusíme. Brambory jsou přirizeně bezlepkové a variant na bramborové saláty je spousta. Většinou stačí k vařeným bramborám přidat zeleninu a kvalitní olej nebo jinou zálivku. Tento náš vánoční salát je přece jen trochu slavnostnější.


Bezlepkový koláč s ovocem

Bezlepkový koláč s ovocem


A nakonec názorný příklad toho, jak snadno můžeme připravit výborný bezlepkový moučník. Koláč s ovocem je jednoduchý a rychlý a má tolik možných variant, kolik druhů ovoce použijeme.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 jídel bez lepku, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 jídel bez lepku.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, jídel, bez, lepku.

Kde najít informace×