Jídlo podle horoskopu - Astrodieta

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Když zjistíme, že se po svátcích nevejdeme do svého běžného oblečení, asi to nebude tím, že by se nám během Vánoc srazilo. Je nejspíš načase upravit svůj jídelníček tak, abychom snadno a rychle nabraná kila zase snadno a rychle shodili.

Většinou se nám do nějakého velkého hladovění příliš nechce, ale na druhou stranu bychom se zase rádi vešli do našich oblíbených kalhot či sukní. Možná bychom mohli vyzkoušet rady astrologů, kteří jsou přesvědčeni o tom, že znamení, ve kterém jsme se narodili, ovlivňuje nejen naši povahu, ale   souvisí s ním i to, jaké potraviny a jaká jídla jsou pro naše tělo nejvhodnější a jakým bychom se měli zdaleka vyhnout. A také věří tomu, že každé znamení vyžaduje jiný přístup k hubnutí.

Třeba nám opravdu při hubnutí pomůže, budeme-li se radami astrologů inspirovat.

Vodní znamení - rak, štír a ryby - ze všech pohybů upřednostňují tanec. Také jim vyhovují procházky, a to hlavně v přírodě, kde se cítí dobře.


Ryby - ideální pro toto znamení jsou všechna zeleninová jídla, všechny druhy ovoce, také ryby a lehká masa. K pití je nejlepším nápojem čistá voda.

Rak - nejlepší je strava bohatá na mléčné výrobky, mořské plody a ryby. K pití mu nejvíc prospěje mátový nebo šalvějový čaj.

Štír - měl by dávat přednost ovocným salátům a lehkým jídlům před příliš ochucenými jídly. K pití neslazený zelený nebo bílý čaj.

Ohnivá znamení - beran, lev a střelec - mají velmi cílevědomý a odhodlaný vztah ke sportu. Proto je pro ně velká fyzická zátěž přirozená a vítají ji.

Beran - může si dovolit a také mu prospívají kořeněná jídla. Vhodná je pro něj tradiční česká kuchyně a k pití kopřivový čaj.

Střelec - pravidelné, alespoň 5x denně konzumované menší porce. Zcela nevhodné je pro střelce jíst pouze večer.  Velmi vhodnou potravinou jsou jogurty, jahody,  tropické ovoce a k pití mátový čaj.

Lev - měl by dávat přednost kvalitě před kvantitou. Běžné porce jídla z poloviny nahradit syrovou zeleninou.  Vhodné pro lva je bílé víno nebo heřmánkový čaj.

Zemská znamení - kozoroh, býk, panna - jsou předurčeni k tomu, aby se starali o svou postavu. Velmi vhodný je pro ně golf nebo tanec. Jejich výhodou je to, že vypadají dobře i při nějakých těch kilech navíc.

Kozoroh - pyšní se dlouho mladistvým vzhledem, což je výhoda tohoto znamení. Měl by si dopřát zeleninové saláty, dušený špenát i jakékoliv maso.  K pití je vhodný heřmánkový zklidňující čaj.

Býk  - vhodnými potravinami jsou různé cereálie, drobnější ovoce, červené fazole, jablka, hrušky. K pití mátový čaj nebo bezinková šťáva.

Panna - nejlepší pro panny je celozrnná strava, ořechy, zelenina. Důležitý je pitný režim, bylinkové čaje jsou k pití  nejvhodnější.

Vzdušná znamení - vodnář, blíženci, váhy - jsou lidé s pohyblivou, spíš vytáhlou a štíhlou postavou. Mají k pohybu velmi kladný vztah, bývá to většinou  lyžování, tenis, surf, snowboarding .

Vodnář - vhodnou stravou jsou datle, fíky, broskve, hrušky. Měl by se vyhýbat jídlům a nápojům zvyšujícím krevní tlak, jako je třeba káva.

Blíženci  - prospívá jim pestrá lehčí strava, syrová zelenina, libová masa a ořechy. K pití se doporučuje bylinkový čaj, třeba mateřídouškový, nebo čaje ze směsi bylin.

Váhy - spíše střídmá strava, hodně luštěnin, ovoce, cereáliíí. Velmi vhodná je červená řepa. K pití se doporučují čajové směsi z bylinek.

Jistě jsme už vyzkoušeli různé diety, ať už s úspěchem či nikoliv. Dieta doporučovaná astrology, dieta podle hvězd, nám ukazuje jiný pohled na potřeby našeho těla. Na to, co je pro nás vhodné a co ne. A to podle toho, který den a měsíc jsme se narodili. Je to přinejmenším zajímavé. A tak proč to pro jednou nezkusit takhle. Možná to tentokrát vyjde.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jídlo podle horoskopu - Astrodieta, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Jídlo podle horoskopu - Astrodieta.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: jídlo, podle, horoskopu, astrodieta.


×