Zdravé střevo zdravý duch: Poradíme vám jak pročistit svá střeva…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Jaro je ideální čas pro detox a zdravá střeva jsou velmi důležité pro dobrou funkci organismu a silný imunitní systém. Když jejich funkce není správná, můžete se setkat s výraznými trávicími potížemi a problémy s metabolismem. Poradíme vám praktické tipy jak pročistit střeva.

Vnitřní krása také navenek

Mnoho z nás se zajímá pouze o vnější krásu, ale přitom zanedbává čistotu svého vnitřního ústrojí. Přitom to jak vypadáme na venek vychází zevnitř a pokud na to nedbáme nepomůžou nám ani drahé kosmetické přípravky. Základem je kvalitní pravidelný a vyvážená strava a pravidelná očista střev. Není to žádný komplikovaný proces a zvládnete to v klidu z pohodlí domova.

Co je očista střev?

Jedná se o proces, během kterého očistíme trávicí systém od usazenin, nánosů a parazitů, a zároveň se postaráme také o regeneraci naší střevní flóry. V lidovém léčitelství se jedná o pravidelnou detoxikační kůru spojenou se změnou ročního období. V dnešní uspěchané době, plné nezdravého jídla, můžete tuto kůru aplikovat zažívacích obtížích jako je například trvalá zácpa. Během očisty střev provedené přírodní metodou podporujeme procesi pozitivně působící na metabolismus. Zbavíte se například rozmnožených parazitů a patogenů, budete se stravovat plodinami bohatými na vlákninu a tím uvolníte stolici a urychlíte metabolismus, což má za následek úbytek na váze.

Metody očisty střev

Existuje hned několik způsobů očisty střeva a jen jen na vás, kterou zvolíte a bude vám nejvíce vyhovovat.


Klystýr:
Tomuto způsobu očisty střev se mnozí lidé vyhýbají, je těžké ho vykonat, je bolestivý a může být i nepříjemný. Pokud se i přesto rozhodneme pro klystýr, obraťme se na odborníka, který tento úkon provede a patřičně vás informuje ka ho bezpečně vykonávat doma.

Vláknina:
Očista střev může být provedena i pomocí vlákniny, doma za pomocí doplňků stravy. Vláknina skvěle pročistí tlusté střevo a zbaví střevní stěny od usazených nečistot. Pravdou je, že například lněná semínka jsou bohatá na vlákninu a skvěle se hodí na tuto kůru. Ale nemyslete si, že pouze díky lněným semínkům přidaných do kefíru se úplně zbavíte usazenin ve střevech. Vláknina kromě toho poskytuje potřebné živiny pro probiotické bakterie naši střevní flóry, čím podporuje zdravou činnost trávicího traktu. Vlákninu získáte z různého druhu ovoce a zeleniny, například z různých druhů kapusty a citrusového ovoce, ale užitečné může být i ovoce s vysokým obsahem pektinu, například hrušky, jablka nebo angrešt.

Léčivé rostliny:
Při očistě střev jsou nesmírně účinné a mnohé z nich podporují činnost ledvin a jater. Některé jsou bohaté na antioxidanty nebo jiné živiny. Otázkou však je, kterou léčivou rostlinu si vybrat? Výbornými léčivými rostlinami na očistu střeva jsou například fenykl, ibišek, heřmánek, pampeliška, ostropestřec mariánský, šťovík a oman pravý. Čaj na očistu střeva si můžeme jednoduše připravit také ze zázvoru, petržele, máty, lotosu, kardamomu, pepře a hřebíčku.

Shangprakshalana:
Ajurvédská technika očisty střev, kterou praktikují Indové již po staletí. Shangprakshalanu je vhodné provádět preventivně čtyřikrát do roka. Nejlépe v době úplňku, kdy má tělo přirozenou tendenci k očistě. Spočívá to v konzumací slané vody a končí úplným vyprázdněním střeva. Provádí se od rána a končí přibližně dobou oběda. Po jedné kůře dosáhneme očistného účinku zažívacího traktu odpovídající několikadenním půstu. Je však důležité dodržovat přesný postup této velmi účinné techniky. Takto velmi účinná metoda se hodí pro silnější povahy, které dokáží překonat jistý diskomfort pro získání zdraví.

Špenátová rolka plněná tvarohem

Špenátová rolka plněná tvarohem


Delikátní lehké jídlo plé železa. Buďte silní jako Pepek námořník.


Chia Puding - zdravá svačinka

Chia Puding - zdravá svačinka


Ideální svačinka hotová za pár mínut, dodá vašemu tělo vše potřebné.


Sušenky s lněným semínkem a se skořicí

Sušenky s lněným semínkem a se skořicí


Sušenky plné vlákniny mohou být podávané také jako svačinka.


Makové raw kuličky

Makové raw kuličky


Mák je vejvětším zdrojem vápníku. Věděli jste to?


Čočkový salát

Čočkový salát


V jedné lžíci je pořádná dávka bílkovin. Vyzkoušejte tento jednoduchý salát i vy doma.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Zdravé střevo zdravý duch: Poradíme vám jak pročistit svá střeva…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: zdravé, střevo, zdravý, duch:, poradíme, vám, jak, pročistit, svá, střeva….

Kde najít informace×