Pět tipů, jak mít na jaře snadno uklizeno

Alena B.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Příroda se zelená, přichází jaro a to je nejlepší doba uspořádat pořádný úklid domácnosti. Aby bylo vaše snažení co nejefektivnější, je dobré udělat si plán. Máme pro vás tipy, jak bez problémů uklidit.

S jarem přichází touha vyčistit si duši, tělo i příbytek. Dlouhá zima je konečně pryč a nadcházející roční období v sobě nese spoustu výzev. Pro lepší zdraví se v tuto dobu doporučují očistné, detoxikační kúry a pořádně uklidit bychom si měli i doma. Že nevíte, kde začít? Máme pro vás užitečné tipy!

1. Udělejte si plán

Gruntování chce svůj čas, a proto se do něj nepouštějte, když jste v časovém či jiném stresu. Vyhraďte si pro své úklidové snažení víkend nebo dva a myslete i na odpočinek. Vždyť smýčení, luxování, třídění a drhnutí je pořádná námaha! Během úklidu si proto naplánujte pauzy, kdy si odpočinete u oblíbeného nápoje a svačinky. Pusťte si hudbu, co máte rádi, aby práce lépe odsýpala a nalaďte se na to, že výsledek bude stát za to!

2. Příprava

Uklízecí den začněte vydatnou snídaní, ať máte dost síly a promyslete si, co všechno potřebujete daný den stihnout. Máte v domácnosti všechny potřebné čistící prostředky? Tuto otázku si položte ještě předtím, než se do gruntování pustíte, abyste se později nemuseli zdržovat sháněním čistidel.


3. Systém

Rozvrhněte si, podle jakého klíče se budete úklidu věnovat. Bude to pěkně místnost po místnosti, nebo se zaměříte na jednotlivé kategorie (např. oblečení, knihy, doplňky...) jak to radí nekorunovaná královna uklízení Marie Kondo ve své metodě KonMari? Vyberte si způsob, který vám bude nejlépe vyhovovat a pusťte se do toho.

4. Zbavte se nepotřebných věcí

Hlavním cílem jarního úklidu je mít nejen čistou domácnost, ale také se zbavit nepotřebných věcí a vytvořit si prostor. Při třídění proto odhoďte sentimentalitu stranou a promyslete si jestli to, co se vám právě dostalo pod ruku, doopravdy potřebujete, a také kde to uskladníte. I čínská filozofie Feng Shui učí, že energie musí v domácnosti proudit, a to se nebude dařit, když bude váš domov přeplněný zbytečnostmi.

5. Pochvala

Stejně jako u každé jiné práce je třeba se za výsledek pochválit a klidně i odměnit. Úklid je přeci pořádná dřina, ale když se podaří tak jak má, dostanete jako dárek skvělý pocit, zdravější a energií nabitou domácnost.

Salát s kuřecím masem

Salát s kuřecím masem


Lehký salát s drůbežím masem nezatíží zažívání a přitom dodá energii. Ideální oběd nebo večeře!


Muffiny s kousky čokolády

Muffiny s kousky čokolády


Oblíbený moučník muffiny je oblíbený i proto, že se recept dá snadno upravit dle vlastních preferencí.


Horká čokoláda se skořicí

Horká čokoláda se skořicí


Nádherně voní a pozvedne náladu! Horká čokoláda je nápoj, který se nikdy neomrzí.


Asijská kuřecí polévka

Asijská kuřecí polévka


V asijské kuchyni jsou velmi populární vývary. Drůbeží vývar dochucený podle asijských chutí je skvělou alternativou k našim polévkám.


Hrnková bábovka

Hrnková bábovka


Hotová je raz, dva, tři. Bábovka je klasický třený moučník, který neztrácí popularitu ani po letech.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Pět tipů, jak mít na jaře snadno uklizeno, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Pět tipů, jak mít na jaře snadno uklizeno.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: pět, tipů,, jak, mít, jaře, snadno, uklizeno.


×