Nejzdravější nápoj na světě

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Nejzdravější nápoj na světě
Když se řekne voda, co si představíte? Někdo z vás širé moře, někdo obyčejnou čirou kapalinu, kterou seženete všude, někdo lesní studánku, někdo dar nezbytný pro život.

Co je to vlastně voda? Chemik by řekl, že sloučenina vodíku a kyslíku. Všichni dobře známe ze školy vzoreček H2O. Pamatujete si však, také jaký podíl vody nosí naše tělo? Zkuste si vzpomenout. Je to přibližně 70%. To znamená, že pro naše tělo je voda životně důležitá.

Kolik tekutin byste měli denně vypít?
Uvádí se, že denně bychom měli vypít přibližně 2 litry tekutin. Jiné zdroje uvádějí: pijte tolik, kolik si vaše tělo žádá. Ale kolik si naše tělo žádá? Někdo během dne žízeň pociťuje jen velmi zřídka. A přitom žízeň je signálem těla, kterým nám oznamuje, že je potřeba doplnit ho. V autě vám také začne blikat „žíznivé oko“ když dochází benzín. Auto je ale stroj.

 Naše tělo by mělo být neustále dostatečně zavlaženo - hydratováno. Vodu byste měli doplňovat pokud možno pravidelně a v dostatečném množství. Teoreticky to znamená, že byste neměli během dne pociťovat stavy žízně.

Vypočítejte si kolik vody vaše tělo potřebuje
Jak hodně má být vaše tělo hydratováno, si vypočítejte jednoduchým vzorečkem. Na jedno kilo své váhy byste denně měli vypít 25 mililitrů vody. Máte-li 70 kg, vzoreček bude vypadat takto: 25 x 70 = 1750 ml = 1,75 l tekutin.
 
Co nám dostatečný přísun vody dokáže vyřešit?

  • Příčinu mnoha nemocí -  vaše tělotím či oním zdravotním neduhem volá po jejím doplnění. Kdo mu však umí naslouchat a rozšifrovat vzkaz? Pokuste se o to!

  • Hubnutí a detoxikace – tělo nebude potřebovat zadržovat vodu, které se mu nedostává v dostatečné míře a její přebytky spolu s uloženými odpadními a toxickými látkami začne vylučovat.


 
Pijte čistou vodu
Asi si teď říkáte: no to určitě, když je všude okolo dostatek jiných, daleko chutnějších a vábnějších nápojů (slazené minerálky, ledové čaje, slazené ovocné nápoje, limonády všeho druhu, sirupy…). Zajímalo by mě, kolik z vás čistou vodu, bez jakékoliv jiné příměsi, opravdu pije a rádo. Možná byste pili více, kdybyste věděli, že nic než čistá voda vašemu tělu poslouží nejlépe. Potřebují ji všechny orgány a buňky vašeho těla ke své správné funkci.
Pokud vypijete 2 skleničky vody denně místo 2 litrů, dokážete si představit, jak moc musí váš organismus s vodou šetřit, aby mohl fungovat? Jaká je to zátěž?

Čistou vodu nenahradíte ničím. Ani čajem, ani ovocnou šťávou. Neznamená to však, že byste je neměli pít. To vůbec ne. Mají však pro tělo jiný význam a nelze jimi proto vodu nahradit.

 Přestavte si buňky jako dvě jablíčka. Dokonale hydratované je krásné, lesklé, červené, šťavnaté, jen se zakousnout. Vedle něho leží jablíčko, které je suché, scvrklé, nijaké, se stroupky a bez vábné barvy. Které byste si vybrali vy?

Odkazy na tématické stránkySdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Nejzdravější nápoj na světě, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Nejzdravější nápoj na světě.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: nejzdravější, nápoj, světě.


×