Jak na masové závitky

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Masové závitky a rolády jsou velice oblíbené, jelikož si můžeme s masem vychutnat i náplň, která bývá různorodá. Variant je opravdu hodně a fantazii se meze nekladou. Závitky jsou na přípravu časově náročnější a chce to i trochu zručnosti.

Základní recept
500g vepřové kýty, na náplň 1 cibule, 100g žampionů, 2 vejce, 100g párků, sůl a pepř na dochucení, olej nebo sádlo na smažení. Nejdříve náplň. Na oleji nebo sádle osmahneme na drobno nakrájenou cibuli, přidáme žampiony, sůl, pepř a podusíme. Nakonec přidáme rozšlehaná vejce a necháme zhoustnout. Vepřovou kýtu důkladně naklepeme tak, aby nám vznikl co největší plát, a osolíme. Potřeme směsí a doprostřed dáme párky. Stočíme a převážeme provázkem. Před pečením ještě osmahneme, ať se maso zatáhne a pak vložíme do pekáčku a pečeme v troubě do změknutí.

Rady a tipy
Pokud máme menší kus masa, můžeme nožem vytvořit kapsu a naplnit ji, poté zašijeme bílou nití. Jestliže nechceme maso rolovat, můžeme doprostřed dát náplň a pouze z obou stran překrýt, jako u jablečného závinu. Další rada zní – nikdy nedáváme do závitků příliš mnoho náplně, jinak nám bude lézt ven všemi stranami. A pokud nám náplň zbude, můžeme jí dát zapéct do formy zvlášť. K závitkům můžeme udělat různé druhy omáček nebo jen výpek zahustit moukou, přidat vodu a chvíli povařit. Maso můžeme naplnit anglickou slaninou, špekem, šunkovým salámem, párky, klobásami, sýry, zeleninou, sušeným ovocem, ořechy, houbami a bylinkami. Receptů je opravdu mnoho.


Závitky převazujeme bílou silnější nití nebo provázkem. Další varianta je spíchnutí po stranách jehlami, pokud je doma nemáme, postačí špejle (seříznuté do špičky). Jestliže nechceme, aby se maso vysušilo, můžeme jej prošpikovat proužky slaniny. Také můžeme ke konci pečení maso potřít máslem.  


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jak na masové závitky, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Jak na masové závitky.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: jak, masové, závitky.


×