Sdílet:

Vejce na tvrdo recept

Alena B.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření12 minPočet porcí4 porce

Na hniličko, na měkko, na tvrdo… Vejce se dá připravit mnoha způsoby a záleží jen na tom, na co máme momentálně chuť. Prvním krokem by mělo být jejich správné skladování. Vejce by se měla uchovávat v lednici, ale ne ve dvířkách. Tam jsou totiž vystavena zbytečným teplotním výkyvům, které vznikají otevíráním, a díky tomu rychleji ztrácí na čerstvosti a mohou se i zkazit. Při vaření pak pamatujte na to, že voda by se neměla vařit divoce, ale jen tak lehce probublávat. Když budou vejce prudkým varem v kastrůlku poskakovat, s největší pravděpodobností popraskají. Vejce naměkko má žloutek i bílek tekutý, u vajíček na hniličko je bílek ztuhlý a žloutek tekutý, vejce připravená na tvrdo se vaří nejdéle a mají ztuhlé obě složky. Jak je připravit, aby byl požitek z jejich konzumace dokonalý? Čtěte dál!
(celý recept)

Ingredience receptu

  • 4 vejce
  • 1 polévková lžíce octa
  • sůl
  • voda


Způsob přípravy

Než začneme vařit, je třeba vejce v předstihu vyndat z lednice. Při vkládání do menšího kastrůlku by měla mít pokojovou teplotu.

Do menšího rendlíku nalijeme dostatek vody, aby byla vejce po vložení úplně potopená. Zapneme sporák a do vody přilijeme trochu octa nebo soli, které pomohou tomu, aby vajíčka při varu nepopraskala.

Vodu v kastrůlku uvedeme do varu a za pomoci lžíce do ní opatrně pokládáme vajíčka. Snižíme teplotu a vejce vaříme 10 - 12 minut.

Po uplynutí doby vaření horkou vodu slijeme a ihned kastrůlek naplníme studenou vodou. Vejce se budou lépe loupat, a také nevznikne nevzhledný nazelenalý proužek kolem středu žloutku.

Před loupáním vajíčka poválíme na tvrdé ploše a skořápku oloupeme pod proudem studené vody. Je to snazší.


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Vejce na tvrdo recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další recepty na Vejce na tvrdo.
Nebo hledejte podobné podle části názvu vejce tvrdo .
Hledat podobné recepty na internetu jako Vejce na tvrdo

Kde najít informace×