Dejte jednou provždy sbohem plísním a přemnoženým kvasinkám...

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Kvasinky jsou přirozenou součástí našeho organismu, problém však nastává, když se přemnoží. Nejčastější příčinou je oslabená imunita, stres a nadměrná konzumace cukru. Jejich přemnožení zároveň dávají za vznik plísním, které mohou způsobit mnoho zdravotních komplikací. Vyčistěte své tělo od plísní a dostaňte se do rovnováhy. Naše zdraví totiž pochází se střev!

Přemnožené kvasinky v těle

Přemnožení kvasinek byste nikdy neměli podceňovat, protože následně můžete trpět vážným plísňovým onemocněním. Narušení imunitního systému a přemnožení kvasinek mají nejčastěji na starosti antibiotika, opakované infekce močových či dýchacích cest, kouření. Střevní stěnu narušuje nekontrolovaná konzumace sladkostí, polotovarů a průmyslově zpracovaných potravin. Pokud střevní stěnu poškodíte, stává se tak propustnou, a propouští do krevního oběhu toxiny, včetně škodlivých mikroorganismů. Plísně a kvasinky v našem těle vylučují další škodlivé toxiny, které tělo v podstatě není schopno vyloučit.

Mám problém?

Co se projevuje na venek znamená, že máte problém uvnitř. A co může být navenek jen menší kosmetický problém, může být uvnitř hotová katastrofa. Plísním se v našem těle velmi daří přímo úměrně tomu kolik cukru konzumujete. Zvýšený výskyt kvasinek prokáže odhalit také vyšetření moči, krve, stolice či odebraný vzorek kůže, nehtu.

Ano pokud máte tyto příznaky:

Plísňovou infekci nehtů
Pocit únavy a opotřebování a chronickou únavu
Trávicí problémy - nadýmání, zácpa, průjem
Autoimunitní onemocnění - Hashimotova tyreoiditida, revmatoidní artritida, ulcerózní kolitida, lupus,psoriáza,sklerodermie nebo roztroušena skleróza
Problémy se soustředěním
Špatnou paměť
Kožní problémy - ekzémy, lupénku, kopřivku, vyrážky
Jste podráždění - změny nálady, úzkost, deprese
Vaginální infekce a infekce močových cest, rektální svědění nebo vaginální svědění
Těžké sezónní alergie nebo svědění uší
Silnou chuť na cukr a rafinované sacharidy


Protiplísňová dieta

Protiplísňovou dietu složenou z konzumace kvalitních potravin, by měla doplnit poctivá očistná kúra. Základem je vynechání jednoduchých cukrů, takže vyřaďte bílý i hnědý cukr, med, marmelády a sladkosti. Plísně dokážou být pořádný prevít, a pokud přijdou o jednoduché cukry, přežijí i na škrobech, tedy bramborách, batátech apod. Pokud vaše potíže nezmizí tak vynechte také pečivo, z příloh bílou rýži, těstoviny. Zároveň zregulujte konzumaci mléčných výrobků jako je mléko a plesnivé sýry. Vyřaďte také banány, hroznové víno a sušené ovoce. Tato dieta se doporučuje dodržovat 3 až 6 měsíců s tím, že k jednoduchým cukrům a polotovarům byste se vracet neměli ani po úlevě od obtíží. Z výčtu zakázaných potravin je snad jasné, že do nich spadá také alkohol.

Do jídelníčku zařaďte

Konzumujte takzvané zásadité potraviny, jako jsou například takzvané fermentované (kvašené) potraviny, jako je kombucha, kysané zelí, kimchi, okurky nakládačky, mrkve a podobně. Budou vám prospívat také kvašené mléčné výrobky. Dietu je vhodné kombinovat také s kůrou z jablečného octa o které se dočtete v našem magazínu. Hodně zeleniny a luštěnin, ryby a kvalitní maso. Zároveň podpořte svá játra konzumací vhodných bylin na podporu jater, jako je například ostopestřec mariánská ve formě tinktury nebo čaje. Neutralizovat pH v těle pomohou čajové směsi na odkyselení, odvary z červeného lapacha a tinktury z grepových jader, penízovky, ořešáku černého nebo z česneku. Ten hubí kvasinky v čerstvé i vařené podobě.

Éterické oleje jsou řešení

Zdravé střevo díky dobré životosprávě je základ, ale na plísně je potřeba větší síla. Jako příklad uvádíme hned dva silné éterické oleje - máta peprná a oregano, neboli dobromysl. Kúra éterickými oleji trvá přibližně 7-10 dní a nedá plísním a kvasinkám moc šancí přežít. Pokud chcete podpořit svůj imunitní systém, zapojte také grepové jádro.

Éterická olej z máty peprné:
Důležité je zvolit opravdu kvalitní esenciální oleje, vyzkoušejte například značku Doterra nebo Young Living. Pravidelně se užívá vnitřně 3 x denně v dávkování 1-3 kapky. Můžeme si je nakapat například do vody a na chleba či do lžičky medu. Kapky však můžete kápnout přímo na jazyk a dlouho na něm olej nechat tak, abychom „spálili“ i plíseň nejen v ústech, ale i po celé délce trávicího traktu. Máta je jeden z nejúčinnějších EO, harmonizuje navíc zažívání.

Dobromysl neboli oregano:
Oproti mátě peprné se jedná o opravdu silnou zbraň, a proto byste si měli dávat větší pozor. Kapání přímo na jazyk či do vody se v žádném případě nedoporučuje, jelikož jeho výrazná peprná chuť a ohromující antibiotická síla z něj činí opravdu minimální gurmánský zážitek. Používejte v dávkování stejně jako u máty 3x denně 1-2 kapičky, které nakapete buď do tobolky nebo do medu či rostlinného oleje.

Kimchi

Kimchi


Pokud jste ještě o tomto chutném zázraku plném vitamínů a probiotik neslyšeli je na čase to změnit.


Kimchi z červené řepy

Kimchi z červené řepy


Kimchi je kvašená zelenina. Jedná se o prastarý způsob uchovávání zeleniny s obrovských zdravotním přínosem.


Buddha bowl s falafelem

Buddha bowl s falafelem


Přinášíme recept na veganskou bombu zvanou Buddha bowl neboli Budhova miska.


Polévka s pohankou

Polévka s pohankou


Polévka s pohankou je trochu neobvyklá, ale budete příjemně překvapeni.


Avokádové vejce se slaninou

Avokádové vejce se slaninou


Skvělá snídaně hotová za pár minut. Pokud patříte mezi příznivce low carb stravování, tak tento recept je určený právě pro vás.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Dejte jednou provždy sbohem plísním a přemnoženým kvasinkám..., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: dejte, jednou, provždy, sbohem, plísním, přemnoženým, kvasinkám....

Kde najít informace×