Sdílet:

Top 10 večeře

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Ať už denně vaříme večeři pro celou rodinu nebo jen tak pro sebe, asi její přípravou nechceme strávit celý večer a nechceme taky zbytek dne strávit uklízením kuchyně.  Po celém tom dlouhém pracovním dni rozhodně ne. Ale také si chceme v klidu pochutnat na dobrém jídle, možná si dopřát i skleničku piva nebo kvalitního vína. Řešení je jednoduché.  Existuje totiž  spousta jídel které připravíme snadno a rychle a ještě si báječně pochutnáme.  Tady je několik z nich.


Bramborák

Bramborák


Brambory, pár přísad k tomu a pak už jen trochu naší práce se strouháním a smažením. Ta trocha námahy se rozhodně vyplatí, bramborák totiž máme rádi snad úplně všichni.


Zapečené brambory v troubě

Zapečené brambory v troubě


Další jídlo z brambor, tentokrát připravené v jednom pekáčku. Jeho výhodou je, že další přísady mohou být pokaždé jiné, a to podle toho, jaké potraviny se zrovna najdou v naší ledničce.


Lečo s klobásou

Lečo s klobásou


Kdo by ho neznal. V sezóně rajčat a paprik je to možná nejfrekventovanější jídlo vůbec. Můžeme při jeho přípravě přidat na pánev i pár kousků nakrájené cukety, pokud ji máme. Čerstvé pečivo jako příloha naprosto postačí.


Kuřecí guláš

Kuřecí guláš


Lehký zeleninový guláš z kuřecího masa je sytá a zdravá večeře. Můžeme v něm použít místo kuřecího masa i maso krůtí nebo králičí. Prostě libové a jemné masíčko v omáčce voňavé zeleninou a bylinkami.


Dýňový koláč se slaninou

Dýňový koláč se slaninou


Na podzim jsou zeleninové trhy plné různých druhů dýní, tak toho využijme. Kdo má rád slané koláče, tomu bude tato večeře rozhodně chutnat. Kvatilní sýr a smetana z ní udělá gurmánský zážitek.


Omeleta s klobásou Chorizo

Omeleta s klobásou Chorizo


Pikantní španělská klobáska dodá této večeři říz a chuť. Omeletu připravíme v jedné velké pánvi, a ani její příprava a smažení nám příliš času nezabere.


Recept na utopence

Recept na utopence


Tato večeře je jedna z nejrychlejších. Samozřejmě si musíme utopence naložit týden předem, ale nyní stačí jen sáhnout do ledničky a vytáhnout voňavé buřtíky s cibulí v láhvi. Že se k této večeři hodí nejlépe sklenice dobrého piva, jistě není třeba dodávat. Ovšem dětem bychom měli asi připravit jinou večeři.


Těstoviny s chřestem, lososem a fazolkami

Těstoviny s chřestem, lososem a fazolkami


Těstoviny jsou oblíbené jak u dospělých tak i u dětí. A v chřestové sezóně si jemný chřest rozhodně dopřejme. Spojení smetanové omáčky s chřestem a lososem je vynikající nápad, takže si určitě pochutnáme.


Šunkofleky

Šunkofleky


Klasické jídlo nám všem známé už od dětství. Vůně zapečených flíčků s uzeným masem je nezaměnitelná. Touto večeří nemůžeme v žádném případě nic zkazit.


Makarony se sýrem

Makarony se sýrem


Lákavé vůni česneku, koření, bylinek a čedaru se nedá jen tak lehko odolat. Kromě toho se jídla z těstovin hodí i pro děti . Pro nás dospělé samozřejmě také, a třeba i se sklenkou italského vína..Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 10 večeře, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 10 večeře.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, večeře.

Kde najít informace×