Naše strava a vysoký cholesterol

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Vysoký cholesterol trápí většinu mužů a žen po 55 roku života. Je to běžný jev a nemusí to okamžitě znamenat katastrofu, to je jasné. Avšak to poukazuje na to, že se možná nestravujeme tím správným způsobem a je na čase změna životnímu stylu. Pokud jste do teď baštili tučná, smažená jídla a neměli žádný pohyb, máte smůlu. S tím je prostě konec. Sice jste od lékaře dostali léky na předpis, ale změna stravy je také nutná.

Konzumace těch správných tuků
Důležité je myslet na to, jaké tuky do těla dostáváte. Škodlivé a zvyšující hladinu cholesterolu jsou ty živočišné. Je proto dobré vyřadit z jídelníčku tučné maso jako je například vepřové a hovězí. Maso si dopřávat maximálně třikrát týdně. Dále je nutné vyřadit sádlo a máslo. Místo toho se doporučují rostlinné tuky jako např. olivový, na smažení slunečnicový, řepkový, na pečení třeba kokosový. Zdraví prospěšný je lněný olej, kterého si můžete dopřát pro lžíci denně. Obsahuje totiž Omega-3 mastnou kyselinu, která je obzvláště žádoucí. Tu najdeme i v rybách, které je dobré konzumovat aspoň jednou týdně.

Další suroviny, které zatočí s cholesterolem
Z ovoce jsou to pomeranče, hrušky, meruňky a jablka. Ze zeleniny si dopřejte třeba mrkev, cibuli, zelí. Dobré jsou také luštěniny jako například fazole, cizrna, azuky, sója, červená čočka, apod. Můžete je použít také jako přílohu k plátku masa připraveného na přírodno. Čerstvá zelenina a ovoce jsou dobré k svačinám, dušená třeba k večeři a rozhodně jsou vítány zeleninové a luštěninové polévky. Vynikající jsou také pšeničné klíčky, které zatočí s cholesterolem. Doporučují se také jáhly a zelený ječmen, ze kterého si můžete připravit zdravý nápoj. Dobré jsou také ořechy jako například mandle, vlašské ořechy, pekanové a para. Ze semínek hlavně lněné, ale také slunečnicové nebo chia.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Naše strava a vysoký cholesterol, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Naše strava a vysoký cholesterol.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: naše, strava, vysoký, cholesterol.

Kde najít informace×