Vyznáte se v lamelových roštech?

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Ke zdravému spánku potřebujete dvě věci - jsou jimi kvalitní matrace a lamelový rošt. Právě variabilita v jeho provedení ručí za to, že se budete ráno budit odpočatí a plní sil.

K čemu rošty slouží?


Tvoří sehranou dvojku s matrací, neboť doplňují její tvarovací schopnosti, a tím prodlužují její životnost. Díky podpoře vytvarování poté nejsou nadměrně namáhána bodová zatížení matrace. Dalším důležitým faktem je odvětrávání. Rošty odvádí vlhkost, čímž zabraňují vzniku plísní a výskytu roztočů v matraci.

Rozmanité členění


Lamelové rošty do postele se dělí dle své funkce na nepolohovací neboli fixní, polohovací manuálně a motorově. V nabídce naleznete též rošty uzpůsobené pro přístup do úložného prostoru postele. Tento typ má pístový výklop pro ukládání věcí.

Čím se při nákupu řídit?


U lamelových roštů by vás měl zajímat počet lamel. Těch může být 28 nebo 42. Dále se zaměřte na druh patky, která je buď aktivní, nebo pasivní. Co to znamená? Pasivní patka se umí vychýlit pouze do stran, aktivní podporuje funkci roštu, jenž se díky ní tvaruje v celé své šíři.


Který rošt pod pěnové matrace?


Je jím lamelový rošt nepolohovací, jehož rám je vyroben z buku a lamely z břízy. Čím je počet lamel vyšší, tím je funkčnost roštu lepší. Obecně platí, že rozestupy mezi jednotlivými lamelami by neměly být širší než 4 cm. V opačném případě se matrace prohýbá a deformuje. Fixní lamelové rošty jsou doporučovány všem, kdo netrpí potížemi opěrného aparátu. Pokud vás záda přece jen bolí, sáhněte raději po roštech polohovacích.

Záda vám poděkují


Dle názvu lze lehce odvodit, že rošty do postele polohovací slouží k nastavení správné polohy těla, při níž si nejlépe odpočinete. Tento druh roštů ocení zejména osoby se špatně tvarovanou páteří.

Jak to funguje?


U manuálně polohovacích lamelových roštů ovládáte hlavovou a nožní část mechanickým kováním. U něho je možné nastavit až deset různých poloh v jednotlivých polohovatelných částech roštu. Pokud si chcete dopřát skutečný komfort, sáhněte po polohovacích roštech s motorovým pohonem.

Bezpracné ovládání


U tohoto typu je každý rošt vybaven dálkovým ovladačem, jenž nabízí neomezené možnosti v nastavení polohy hlavové a nožní části. O vše se starají dva kvalitní elektromotory s doživotní zárukou.

Úložný prostor


Vlastníte postel s úložným prostorem ? I v takovém případě není polohovací lamelový rošt překážkou. Pístový mechanismus vám umožní buď nožní, nebo boční výklop roštu.

Tip na prodejce


Dlouholeté zkušenosti s prodejem matrací a lamelových roštů má internetový obchod www.spime.cz. Tato malá firma si sama vyrábí matrace z kvalitních značkových pěn. Jelikož se jedná o přímé výrobce, můžete se těšit na velmi příznivé ceny a akční nabídky.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Vyznáte se v lamelových roštech?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Vyznáte se v lamelových roštech?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: vyznáte, lamelových, roštech?.

Kde najít informace×