Zpět do práce po mateřské? Připravte se na to!

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Není „dovolená“ jako dovolená
Ten kdo má děti moc dobře ví, že rodičovská dovolená není vůbec „dovolená“. Je to dvacetičtyřhodinový zápřah a pro ženu náročné a vyčerpávající období v životě. Samozřejmě nejen pro ní, ale i pro partnera, o tom není pochyb. Délku rodičovské si v dnešní době mohou rodiče nastavit dle svých potřeb, a proto se čas návratu do práce různí. Pro mnoho žen je tzv. „comeback“ stresující záležitost. Je důležité se na to pořádně připravit. Pomoci může i strava, proto pro vás máme několik tipů.

Kombucha na imunitu a na nervy
Kombucha je kvašený čaj, který si doma můžete vyrobit pomocí „houby“, která se vloží do sladkého čaje. Ta v čaji spustí kvašení a zdravý nápoj je na světě. Kombucha je také k sehnání ve zdravých výživách, ale i v některých obchodech s potravinami. Popíjením tohoto nápoje dodáte tělu kyselinu listovou, mléčnou a vitamíny C, B1,B2, B6 a B12. Podpoříte přirozenou obranyschopnost organismu, dobré trávení, kombucha díky „béčku“ působí proti stresu , ale také proti bolestem hlavy.

Zelený ječmen
Pokud vás nezaujala kombucha, můžete vyzkoušet zelený ječmen (nebo oboje samozřejmě). Mladý ječmen detoxikuje tělo  obsahuje mnoho antioxidantů, které působí proti rakovině. Důležité je, že pomáhá proti únavě a zklidňuje organismus. Je také dobrou prevencí proti onemocněním, jelikož má dezinfekční účinky. A co vlastně obsahuje? Vitamíny skupiny B, kyselinu listovou, enzymy.


Meduňka na klidný spánek
Pro maminky  bývá návrat do práce opravdu stresující, a proto je také důležitý kvalitní spánek, kterým se načerpá potřebná energie do dalšího dne. Pomoci zklidnit nervy a roztěkané myšlenky pomáhá meduňka. Tato bylinka je běžně k sehnání v lékárnách, někdy i v obchodech s potravinami. Čaj se popíjí teplý přibližně hodinu před tím, než jdeme do postele.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Zpět do práce po mateřské? Připravte se na to!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: zpět, práce, mateřské?, připravte, to!.

Kde najít informace×