Dieta podle krevních skupin

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

V roce 1996 přišel Dr. Peter J. D'Adamo s teorií, že je dobré stravovat se podle své krevní skupiny. Od té doby tuto dietu podle krevních skupin předávají a doporučují, nebo naopak bagatelizují a zatracují, mnozí odborníci na výživu a správné stravování. Přestože moderní medicína tuto dietu odmítá, dieta má i spoustu zastánců, kteří v její účinnost věří.

Dr. D´ Adamo vychází z toho, že každá krevní skupina obsahuje genetické stopy našich dávných předků, a proto je různá strava různým krevním skupinám buď prospěšná, nebo jim naopak nevyhovuje. Každá krevní skupina obsahuje odlišný antigen, který odlišně reaguje na cizorodé látky. Potrava, která jedné krevní skupině prospívá, může být pro jinou krevní skupinu nevhodná. Proto je tato dieta založena na tom, že pro každou krevní skupinu existují potraviny vhodné a naopak  potraviny nevhodné. Pokud se dietou těmto nevhodným potravinám dokážeme vyhnout, můžeme zhubnout a možná se i zbavit některých zdravotních problémů.

Doporučený jídelníček podle krevních skupin:

Krevní skupina 0 - lovci:


Lidé s krevní skupinou 0 ze všech krevních skupin nejlépe tráví maso. Proto jsou jim téměř všechny druhy masa, jako např. kuřecí, krůtí, hovězí, jehněčí, skopové, telecí a zvěřina, doporučovány. Stejně tak jsou pro ně vhodné ryby, jako treska, makrela, okounek, halibut, pstruh duhový, sleď, sardinky, mořský jazyk, okoun říční, hejk, losos, štika, mečoun, jeseter a také mořské plody. Ze zeleniny mají konzumovat hlavně rajčata, kapustu, špenát, brokolici a zelené saláty. Dále je vhodné kozí mléko, kozí sýry a rýže. Nevhodné jsou například mléčné výrobky, mléko, ořechy a obiloviny.

Lidé s krevní skupinou 0 mají ale nejpomalejší metabolismus ze všech krevních skupin, a tudíž tendenci snadno přibírat na váze.

Krevní skupina A - pěstitelé:

U této skupiny lidí je nejvhodnější stravou ta, kterou lze vypěstovat, tedy potraviny rostlinného původu. Naopak by se měli zdaleka vyhnout červeným masům a uzeninám. Vhodné je pro ně drůbeží maso, obiloviny, sója a výrobky z ní, luštěniny, ořechy, bylinky, zelenina a ovoce. Dále kozí sýr, jogurt s ovocem, mozzarella, nízkotučný sýr, jogurt, kefír, ricotta, mražený jogurt, dýně, křen, řepa, pórek, římský salát, mangold. Velmi se doporučuje ananas.

Lidé s krevní skupinou A by se měli věnovat klidným relaxačním cvičebným technikám, například je pro ně velmi vhodná jóga.

Krevní skupina B - kočovníci:

Kočovníkům nejméně ze všeho prospívá lepek. Jejich organizmus ho velmi špatně tráví. Stejně tak by neměli konzumovat sóju a mořské plody. Jejich stravu by mělo tvořit hlavně maso skopové, jehněčí, králičí, krůtí, bažantí, losos, treska, dále pak mléčné výrobky, rýže, brambory, zelí, ovoce, houby, vejce, játra, zelená zelenina.

Lidé s krevní skupinou B by měli aktivně sportovat. Vhodná je pro ně jízda na kole, tenis, plavání.

Krevní skupina AB - vzácná a nepříliš častá krevní skupina (2 až 5% obyvatelstva):

Zdálo by se, že pro ty, kteří mají tuto vzácnou krevní skupinu, by mělo platit pravidlo, že vše co je vhodné pro krevní skupinu A a pro krevní skupinu B, je vhodné i pro krevní skupinu AB. V zásadě je to tak, ale ne úplně pro všechny druhy potravin. Velmi nevhodné jsou například nakládané potraviny, červené maso, pohanka a kukuřice. Vhodné je tofu, mořské plody, mořské řasy, mléčné výrobky, ananas, tuňák, makrela, mořská štika, hejk, sardinky, jeseter, měkkýši, štika, kanic, losos, pstruh duhový a mořský. Z masa se doporučuje jehněčí, skopové, krůtí a králičí.

Nejvhodnější tělesné aktivity pro krevní skupinu AB jsou jóga, jízda na kole, tenis.

Pokud uvěříme teorii, že každá krevní skupina tráví potravu jinak, a pokud vyzkoušíme tuto dietu podle krevních skupin s úspěchem, klidně v ní můžeme pokračovat. Podle některých odborníků prospěšnost této diety vůbec nesouvisí s krevními skupinami a hubneme-li, je to jen výsledek toho, že tělo přijímá menší množství kalorií. Jenže to, že přemýšlíme o tom co jíme a v jakém množství, je už samo o sobě výborný krok ke zdravému stravování. Protože s velkou pravděpodobností budeme při dodržování této diety jíst zdravěji než předtím.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Dieta podle krevních skupin, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Dieta podle krevních skupin.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: dieta, podle, krevních, skupin.


×