Cake pops: dobrota ve tvaru lízátka pro Den dětí

Alena B.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

První červnový den tradičně patří dětem a nese se ve znaku zábavy a společenských akcí. Mezi oblíbené drobnosti, kterými děti v tento den obdarováváme, patří sladkosti. Překvapte své ratolesti netradičními dortíky na špejli, které mají tvar lízátek!

Vytvořit z těsta a náplně chutná lízátka a nápaditě je vydekorovat, poprvé napadlo v roce 2008 americkou bloggerku Angie Dudley, která je známá jako Bakerella. Dortová lízátka, neboli cake pops, jsou mnohem snadnější na výrobu než klasické dorty, a také u nás se těsí velké oblibě. Vzestupu zájmu o cake pops určitě pomohla i show Peče celá země, v níž byla dortová lízátka jedním z pekařských úkolů. Kuličky, jejichž základ tvoří dortový korpus a lahodná náplň, lze zajímavě a nápaditě ozdobit. Pro děti dobrota ideální!

Den, kdy se připomínají práva dětí

Vyhlásit den, který bude patřit dětem a poukázat na nutnost jejich specifické ochrany, napadlo v roce 1920 tureckého vůdce Mustafu Kemala Atatürka. Ten pro Den dětí vybral 23. dubna, který se v Turecku slaví dodnes.

Na Atatürkovu myšlenku navázala o čtyři roky později Liga národů, která přijala Deklaraci práv dětí. V ní byla poprvé zakotvena myšlenka, že dítě potřebuje zvláštní ochranu, a to před narozením i po něm. V roce 1925 se v Ženevě konala první Světová konference o blahu dětí, která ustanovila 1. června jako Mezinárodní den dětí. V Československu byl tento významný den uznán v roce 1950 a slaví se dodnes.


Sladkosti na špejli

Dortová lízátka lákají svým kulatým tvarem i nejrůznějšími polevami a posypkami. Dají se vytvarovat i do tvaru například zvířátek a děti upoutají na první pohled. Potěšte své ratolesti barevnými cake pops a užijte si Den dětí společně s nimi!

Jak na to?

Pro základ dortových lízátek lze použít těsto piškotové, lité i to, které vám zbylo z nedělního koláče nebo bábovky. Že je těsto trochu rozdrobené nevadí, protože se stejně musí rozemlít. Do najemno rozdrobeného těsta se postupně zapracuje náplň, kterou může tvořit například směs Mascarpone a Nutelly. Z těsta se vytvarují kuličky, ať už za pomoci tvořítka nebo jen rukama. Cake pops můžeme modelovat i do jiných tvarů, například srdíček, záleží jen na vaší fantazii.

Nachystané kuličky je třeba smočit v rozpuštěné čokoládě, a to tak, že nejprve do čokolády namočíme konec špejle, na kterou napíchneme kuličku. Takto připravená lízátka necháme zchladit v mrazničce a pak je smočíme v polevě. Ta může být čokoládová či cukrová. Nakonec cake pops posypeme zdobením a zapíchneme do molitanu, aby držela krásně vzpřímená.

Muffiny s kousky čokolády

Muffiny s kousky čokolády


Oblíbený dětský dezert naplněný kousky čokolády, to jsou muffiny. Jejich příprava je snadná a zvládnou ji i samy děti.


Hrníčková bábovka

Hrníčková bábovka


Dva hrnky mouky, hrnek cukru.... Návod na tuto bábovku je opravdu velmi jednoduchý a moučník chutná lahodně.


Tvarohová zmrzlina Míša

Tvarohová zmrzlina Míša


Zmrzlina patří k oblíbeným dětským dezertům, tak proč nezkusit vyrobit oblíbeného Míšu doma?


Rychlý piškotový dort s pudinkem

Rychlý piškotový dort s pudinkem


Tento dort je vláčný, s lahodným pudinkovým krémem a skvěle chutná i druhý den.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Cake pops: dobrota ve tvaru lízátka pro Den dětí, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: cake, pops:, dobrota, tvaru, lízátka, pro, den, dětí.

Kde najít informace×