Originální šperky od Michaely Gorcové jako skvělý dárek

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli


Každou ženu potěší krásný šperk, který zvýrazní její půvab. Hledáte šperky vytvořené v Česku? Objevte svět šperků Michaely Gorcové. Co nabízejí jednotlivé kolekce?

Kdo je Michaela Gorcová

Michaela Gorcová je absolventkou Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Navrhování šperků se věnuje již od dob svých studií v 90. letech.

Konkrétně v ateliéru Kov a šperk u profesora Karla Vratislava Nováka se začala psát historie její lásky ke šperkařství. Dnes Michaela pracuje s tradičními drahými kovy, pro své šperky si však vybírá i méně typické materiály, jako je nerez a titan.


Ve svých kolekcích Michaela Gorcová zručně kombinuje různé techniky a motivy pro vytvoření neotřelých autorských návrhů. Zdánlivá stylová nejednotnost poskytuje prostor pro autorčinu kreativitu a pro další tvůrčí vývoj.

Kolekce Folklor

Kolekce Folklor je, jak popisuje sama autorka, inspirovaná tradiční výšivkou a paličkovanou krajkou.

Soubor obsahuje pozlacené a postříbřené šperky. Ty jsou typické svým precizním řemeslným zpracováním, jež se odkazuje k šikovným rukám krajkářek a vyšívaček, i velmi náročnými motivy.

Uspokojí tak především ženy, které si potrpí na komplikovanou zdobnost a požadují výrazný šperk, jež na první pohled upoutá pozornost. Tvorba z této kolekce má šanci zaujmout především nositelky, jež vyžadují klasickou ženskost.

Složena je tato série šperků z originálních broží a náušnic. Ty, ačkoli jsou charakteristické svou dekorativností, jsou vhodné nejen na mimořádné příležitosti, skvěle vaši osobnost podtrhnou i při každodenním nošení.

Kolekce Naturalia

Druhá kolekce dostala název Naturalia. Inspirována je, jak už z tohoto pojmenování vyplývá, přírodou.

Sama příroda se může pyšnit těmi nejkrásnějšími šperky v podobě květů a křídel motýlů, které připomínají vzácné drahokamy. Inspirativním zdrojem se v této kolekci staly i listy stromů. Své kouzlo však má i chladná krásná kamenů, jež vtiskává této kráse věčnost.

Citlivá osobnost autorky obrátila svou pozornost právě k usilovnému pozorování české přírody, v níž sama tvůrkyně vyrostla. Z tohoto vnitřního bohatství se pak narodila série šperků Naturalia.

Obsahuje velmi rozmanité typy šperků od náušnic přes řetízky na krk s přívěsky. Šperky mají opět pozlacené či postříbřené provedení. Najde se v nich především žena ochotná hledat krásu ve zdánlivě všedních věcech a taková, která potřebuje šperk, jenž ji bude vystihovat svým přirozeným půvabem.

Kolekce Pružiny

Nesmírnou všestrannost talentované české šperkařky potvrzuje kolekce Pružiny. Ta se inspirovala industriálním stylem.

Neotřelým způsobem dokazuje, že zdánlivě minimalistické a jednoduché linie mohou být i zdobné. Otevírá rovněž prostor k hledání nových rovin propojení mezi přírodou a moderními technologiemi. Objevuje krásu tam, kde zdánlivě sídlí pouze strohost.

Stěžejním motivem této série šperků je pružina. Z ní pak vycházejí vzory, které jsou vytvořeny namotáváním jednotlivých pružin. Tímto způsobem je možné vytvořit jednoduché řetízky, ale i náročné proplétané ornamenty.

Zlaté a postříbřené šperky z této kolekce si zamilují především silné a sebevědomé ženy, které jsou si dobře vědomé vlastní ženskosti a toho, co jim sluší.

Hledáte ideální vánoční dárek?

Šperky z dílny Michaely Gorcové tak představují ideální vánoční dárek pro každou ženu bez ohledu na věk nebo konkrétní styl. Radost udělají všem maminkám, přítelkyním i dcerám. Ostatně autorské šperky vznikající pod rukama české autorky si oblíbila i hollywoodská star Susan Sarandon.

Chcete, aby se i vám blízká žena cítila jako pravá hvězda? Šperky z aktuálních kolekcí stihnete ještě objednat. Dodání objednávky do letošních Vánoc je stále možné. Pohodlně si navíc vyberete konkrétní dárek přes internet.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Originální šperky od Michaely Gorcové jako skvělý dárek, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: originální, šperky, michaely, gorcové, jako, skvělý, dárek.


×