Jak se ochladit v letních dnech

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Příroda nám dává jasně najevo, že letní teploty jsou tu a jen tak nezmizí. Teplé počasí může být velmi příjemné, pokud například trávíme volný čas u vody či na koupališti. V jiných případech se může z vyšších teplot stát strašák, který nám může přinést nejen nepříjemné pocity, ale také ohrozit naše zdraví.

Oblečení do letních vederPokud z nějakého důvodu musíte vyrazit do rozpálených ulic, volte vzdušné a příjemné oblečení, nejlépe z přírodních materiálů. Samozřejmostí je také vhodná vzdušná obuv či sandále. Velmi praktická může být vhodná pokrývka hlavy, zvláště v případě, že se budete delší dobu pohybovat na přímém slunci. Snížíte tím pravděpodobnost, že dostanete úpal.

Pitný režim a lehké jídloMyslete na to, že při pocení tělo ztrácí velké množství tekutin, které je potřeba doplňovat. Ať už vyrazíte kamkoliv, vždy sebou mějte láhev vody. Pro osvěžení je nejlepší čistá, případně minerální voda nebo neslazený čaj. Pocit svěžesti přinese sice i ledově vychlazená sladká limonáda, ale obsažený cukr či sladidla nám zanedlouho přivodí ještě větší pocit žízně. To samé platí i o zmrzlinách a jiných mražených produktech. Pokud v horkých dnech vyrazíte na oběd, doporučuje se volit spíše lehká a zdravá jídla. Na strávení těžších jídel musí tělo vynaložit více energie, která vám vlivem horkého počasí může chybět.


Horko i doma - co s tím?Pokud ani doma nemáte klid od nesnesitelného horka, zkuste následující rady. V první řadě je dobré zakrýt okno clonou (závěs, žaluzie), aby horké sluneční paprsky nepronikaly do interiéru. Okno můžete klidně nechat zavřené, aby se vám do místnosti nedostával horký vzduch. Pokud máte možnost v bytě vyvolat průvan, potom je to vhodné a v takovém případě mohou být okna částečně otevřeny. I doma platí dodržování pitného režimu. Mimo to se můžeme příjemně osvěžit vlažnou sprchou, při opravdu vysokých teplotách pomůže navléct si mokré ponožky. 


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jak se ochladit v letních dnech, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Jak se ochladit v letních dnech.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: jak, ochladit, letních, dnech.

Kde najít informace×