Top recepty na vánoční pečení s dětmi

Alena B.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

V době adventu mají napilno zejména ženy, které se starají o to, aby domácnost zářila čistotou, byla krásně nazdobená, ale také provoněná cukrovím. Pečení vánočních dobrot je časově náročná disciplína a mnohdy je třeba zapojit do ní děti. Které recepty potomky nejlépe zabaví? Nechte se inspirovat!

Pečení vánočního cukroví v podobě jak ho známe dnes, sahá přibližně do začátku 19. století. Dobroty se ale v zimě připravovaly už v dobách pohanských a kromě dobré chuti měly i funkci ochrannou. Pečivo se peklo ve tvaru slunce nebo zvířat a zavěšovalo se například do chléva, do sadů či světnic, kde mělo ochraňovat dobytek, úrodu nebo obyvatele před zlými silami.

Češi vedou

I v křesťanských dobách se objevují sladké figurky, a to z ovoce. Radost dělaly hlavně dětem, které si s nimi mohly hrát a pak je sníst. Cukroví se dále připravovalo z dostupných surovin a jeho součástí bylo nejen sušené ovoce, ale také ořechy. Dnes patříme v pečení vánočního cukroví mezi přeborníky a v některých domácnostech se připravují dokonce desítky druhů.

Kdo nemá na pečení takového množství cukroví čas ani chuť, nemusí se cítit zahanbeně. Tradice totiž míní, že dobrá hospodyňka by měla napéct sedm druhů pečiva. Mezi to se počítají i nepečené varianty nebo variance na jedno těsto, takže to ve finále nemusí být takový horor. A na čem si v Čechách nejraději pochutnáváme? Vede linecké cukroví, populární jsou také plněné košíčky, vosí hnízda, vanilkové rohlíčky a samozřejmě perníčky. Pokud se pustíte do pečení vánočních dobrot s dětmi, máme pár tipů, co jim půjde nejlépe.


Vánoční dobroty vhodné pro dětské ručičky

Vykrajované druhy a zdobení

Děti rády tvoří rukama, proto je velmi bude bavit vykrajování lineckého cukroví nebo perníčků. Těsto na perníčky je možná o něco vhodnější, protože není tak křehké jako na linecké, proto snese i „horší" zacházení. Čím zajímavější vykrajovátka pro děti vyberete, tím více je to bude bavit. Také mašlování upečených perníčků vajíčkem je disciplína, která mrňousky určitě zabaví. Jen pozor na horkou troubu a plechy!

A když bude upečeno, přichází na řadu zdobení, které děti také baví. Přivřete oči nad tím, že cukroví nebude esteticky tak krásné jako od vás a užijte si čas strávený s vašimi ratolestmi.

Nepečené dobroty

Koulelo se koulelo… I nepečené kuličky se hodí pro dětské ručičky. Například kokosové "Raffaelo" zvládne vyrobit dospělý i dítě. V míse stačí smíchat 4 rozemleté bílé sušenky Delissa, 100 g másla, lžíci sypké smetany a prohníst. Z hmoty vytvarovat kuličky, dovnitř vmáčknout blanšírovanou mandličku, kouli obalit je v kokosu a je hotovo.

Také namáčení sekaných ořechů a mandlí do čokolády je zábava, která bude děti bavit. Ze směsi se vytvoří hrudka, která se nechá na podložce zaschnout, a pak se uloží do papírového košíčku. Jednoduchý a rychlý způsob, jak vytvořit další druh cukroví.

Nepečené kokosové koule pro diabetiky

Nepečené kokosové koule pro diabetiky


I lidé trpící cukrovkou si mohou pochutnat na vánočních dobrotách, třeba na těchto kokosových koulích.


Zdravé linecké cukroví

Zdravé linecké cukroví


Mezi vánočním cukrovím stojí linecké pečivo určitě v top desítce. Vyzkoušejte zdravější variantu oblíbeného cukroví.


Vosí hnízda

Vosí hnízda


I přípravu vosích hnízd zvládnou malé dětské ručičky. Jen pozor na to, aby se záhadně neztrácely piškoty do jejich pusinek.


Vánoční medové perníčky

Vánoční medové perníčky


Voňavé medové perníčky k Vánocům prostě patří. Jejich vykrajování a zdobení baví děti asi nejvíce.


Raw vosí hnízda

Raw vosí hnízda


Netradiční varianta tradičního vánočního cukroví. Vyzkoušejte něco nového a zdravějšího!Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top recepty na vánoční pečení s dětmi, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top y na vánoční pečení s dětmi.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, vánoční, pečení, dětmi.

Kde najít informace×