Lymfatická masáž - nastartuje hubnutí i imunitu..

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Na jaře zbavujeme naše tělo nahromaděných toxinů a hubneme do plavek. Rozproudění lymfatického systému nám v tom může zásadně pomoci, protože lymfa z těla odvádí nahromaděné škodlivé látky a zrychluje metabolismus.

Co je lymfatický systém?

Je to systém lymfatických cév a uzlin, který shromažďuje lymfu z celého organismu a odvádí ji zpět do krevního oběhu. Lymfa se dá charakterizovat jako bílá, mléčně zabarvená tekutina, která obsahuje lymfocyty, bílkoviny a tuky. Tato tekutina se hromadí v mezi-buněčných prostorech tkání a krevních cév a je shromažďována lymfatickým systémem, z kterého se pak přesunuje zpět do krve. Je součástí imunitního systému, v němž má významnou úlohu v obraně těla před infekčními a nádorovými onemocněními.

Lymfatická tkáň vytváří protilátky a obsahuje lymfocyty, které hrají významnou roli v obraně organismu před infekcí. Kromě toho obsahují lymfatické uzliny také makrofágy, což jsou velké buňky schopné pohlcovat bakterie i jiné cizí částice, které proniknou do organismu. Uzliny tedy fungují jako jakési bariéry bránící šíření infekce, neboť likvidují bakterie (nebo je odfiltrují), než mohou vniknout do krve.

Jak poznám nefunkční lymfatický systém?

Nejčastějšími důsledky špatné funkce lymfatického systému jsou otoky, pocit únavy, celulitida, různé poruchy funkce imunitního systému a další. Otok je většinou nebolestivý, není doprovázen ani zánětlivým procesem, ani zarudnutím či dokonce zmodráním, a postižené místo není ani nijak horké. Zpočátku je otok nenápadný, měkký, a obtěžuje hlavně tím, že postižená končetina je omezena v hybnosti. Později v místě otoku kůže ztuhne, jak se v podkoží hromadí bílkoviny.


Pro dobré proudění lymfatického systému je důležité se vyhýbat tučným potravinám, mléčným výrobkům, červenému masu, chemicky zpracovávaným a rafinovaným potravinám, cukrům a všem co není pro naše tělo přirozené. K potravinám, které nejlépe na lymfu působí, patří čerstvé ovoce a čerstvá zelenina.

Zázrak lymfatická masáž

Lymfatická masáž, je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu. Krevní oběh nese nečistoty a toxické látky do čistících orgánů jako jsou např. ledviny, játra, plíce (plynný odpad) které tyto látky z těla vyloučí přirozenými cestami. Lymfatická masáž se provádí jemnou a přesně určenou technikou.

Pokud je lymfa narušená, nejúčinněji ji rozhýbete manuální lymfatickou masáží. Když masáž ještě podpoříte lymfočajem nebo jinými přírodními produkty, je to určitě dobré. Velký vliv má na lymfu také pohyb.

Podpora funkce lymfatického systému může vést k nečekaně příjemným výsledkům, jako je třeba odstranění celulitidy, zpevnění těla i celkové hubnutí – ale v tomto případě nejde ani tak o 'skutečné' hubnutí, jako spíše o 'splasknutí'. Tak či tak, jedná se mnohdy i o několik centimetrů, zejména v problematických partiích stehen, břicha nebo zadečku.

Vliv na úbytek váhy

Pokud chcete zhubnout a máte pocit, že váha stagnuje právě proto, že je vaše tělo zavodněné, je ruční lymfatická masáž přesně to pravé. Díky aktivaci lymfatického sytému a otevření hlavních mízních uzlin odchází z těla přebytečná voda a s ní i nežádoucí otoky. Úbytek váhy je pak samozřejmě patrný už po první lymfatické masáži.

U každého je ale efekt jiný, u někoho jsou změny pozvolnější, u jiného zase rapidní. Důležité je vědět, že jedna ruční lymfatická masáž nestačí. Když se rozhodněte své tělo touto cestou vyčistit, je dobré absolvovat sérii nejméně pěti až deseti masáží – díky ní se lymfatický systém dobře pročistí a je schopný bez obtíží fungovat. Ideální je podpořit ho ještě zdravější životosprávou a sportem.

Zelené rizoto s chřestem

Zelené rizoto s chřestem


Zelené rizoto s chřestem je varianta, kdy do rýže použijeme jen zelenou zeleninu,a to chřest, hrášek a špenát.


Vařený chřest s holandskou omáčkou

Vařený chřest s holandskou omáčkou


Vařený chřest s holandskou omáčkou je jídlo díky chřestu plné vitamínů, minerálních látek a stopových prvků.


Těstoviny s chřestem, lososem a fazolkami

Těstoviny s chřestem, lososem a fazolkami


Těstoviny s chřestem, lososem a fazolkami je rychlý těstovinový salát k obědu či k večeři.


Marinovaný chřest s nivou

Marinovaný chřest s nivou


Marinovaný chřest s nivou si můžeme přidat k přírodním masům, může to být i pikantní předkrm.


Slaný koláč s chřestem a houbami

Slaný koláč s chřestem a houbami


Slaný koláč s chřestem a houbami je lahodný pikantní předkrm, svačinka nebo lehká večeře.


Quiche s chřestem a slaninou

Quiche s chřestem a slaninou


Quiche s chřestem a slaninou nabízí vyjímečnou chuť a způsob jeho přípravy je velmi jednoduchý i pro začínající kuchaře.


Krémová chřestová polévka

Krémová chřestová polévka


Krémová chřestová polévka je skvělá, lahodící jazyku i oku.


Chřestové nudle s bazalkovým pestem

Chřestové nudle s bazalkovým pestem


Chřestové nudle s bazalkovým pestem je neobvyklým, ale příjemným překvapením pro vaše chuťové pohárky.


Flambované kuře s chřestem

Flambované kuře s chřestem


Flambované kuře s chřestem je jemný, delikátní pokrm se kterým se nemůžeme splést.


Pizza s houbami, chřestem a čtyřmi druhy sýra

Pizza s houbami, chřestem a čtyřmi druhy sýra


Pizza s houbami, chřestem a čtyřmi druhy sýra je skvělá. Čerstvě vytažená z trouby, voňavá bylinkami a sýry určitě všechny nadchne.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Lymfatická masáž - nastartuje hubnutí i imunitu.., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: lymfatická, masáž, nastartuje, hubnutí, imunitu...

Kde najít informace×