Nejlepší dietní předsevzetí pro rok 2022…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Novoroční předsevzetí jsou každoročně tak oblíbená, protože všichni milují nové začátky. Není nic lepšího, než když za sebou necháte těžký rok a vykročíte vpřed do nové budoucnosti. Lidé si dávají předsevzetí týkající se nejrůznějších věcí, jako jsou finance, vztahy, kondice a zdravé stravování. Někdy však může být obtížné zvolit si cíl, u kterého vydržíte.

1./ Užívejte si každý moment

Až si budete příště pochutnávat na svém oblíbeném jídle, řekněte si to: "Udělám si čas na to, abych si vychutnal/a každé sousto a těším se z toho, co si vědomě k jídlu vybírám. Také přestanu držet dietu a najdu si zdravý způsob stravování, který bude mít smysl po zbytek mého života a umožní mi užívat si dobré jídlo."

2./ Dělejte si méně starostí

Nejlepší předsevzetí v oblasti jídla je méně se starat o to, co byste měli s jídlem dělat, a více o to, co pro vás jídlo může udělat. Konzumace rozmanitých potravin plných živin může pro vaši mysl i tělo udělat zázraky. Patří sem zlepšení střevního mikrobiomu, posílení imunitního systému, zlepšení nálady a boj proti chronickým degenerativním onemocněním. Přestaňte manipulovat s výběrem potravin a místo toho věřte, že jídlo je váš přítel a důležitý aspekt pro pohodu a dlouhověkost.

3./ Volte dosažitelné cíle

Pokud jde o novoroční předsevzetí, je jasné, že nejlépe se dosahuje racionálních menších cílů. Místo striktně suchého ledna, který může v únoru vyústit ve velké přejídání díky naprosté deprivaci, začněte raději střídma. Místo toho, abyste se vzdali alkoholu, dejte si raději 1-2 drinky týdně. Když si tyto požitky dovolíte, může pro vás být mnohem snazší tuto cestu dodržet, aniž byste měli pocit, že musíte žít bez dobrého jídla a pití.


4./ Zaměřte se na pozitivní věci

Zamyslete se nad tím, co můžete do svého stravovacího plánu přidat a ne co byste měli ubrat. Pokud se například pozitivně naladíte a zaměříte se na přidání více zdravějších produktů, možná už nebudete mít chuť ani na nezdravé jídlo. K snídani přidejte ovoce, k obědu zeleninu a k večeři vyzkoušejte pečenou zeleninu. Zvolte "sílu jednoho" - což znamená, že můžete si dát například dezert. Stačí si vybrat svůj oblíbený a nejvíce si ho vychutnat, místo abyste si dezert úplně zakázali. Když máte na výběr, vyberte si to co máte nejraději a místo úplného vynechání si dejte menší porci.

5./ Řiďte se pravidlem 80/20

Mnoho lidí si dává na nový rok přísné cíle, ale pravdou je, že nejlepší jsou vyvážené cíle, které můžete udržet po dlouhou dobu! Pravidlo 80/20 říká, že 80 % času se soustřeďte na to, co byste měli dělat, například jíst ovoce, zeleninu, celozrnné potraviny, libové bílkoviny a zdravé tuky. Pak 20 % času si můžete trochu dopřát a jíst některé z potravin, které byste neměli jíst každý den, ale čas od času si je rádi dopřejete. Skutečnost je taková, že vždycky bude nějaká dovolená, happy hour nebo oslava, takže se musíte naučit zahrnout tyto stravovací zážitky do svého stravovacího plánu, aniž byste to přeháněli. Pravidlo 80/20 vám může pomoci dosáhnout vašich cílů a čas od času si dopřát i rozmazlování.

Citrusová směs na horký nápoj

Citrusová směs na horký nápoj


Je plná vitamínu C, který nastartuje váš metabolismus.


Hummus

Hummus


Zdravá pomazánka, která je plná bílkovin.


Treska s kuskusem a olivami

Treska s kuskusem a olivami


Dietní oběd, který je jednoduchý na přípravu a přitom lahodný.


Salát  s opečeným lilkem a rajčaty

Salát s opečeným lilkem a rajčaty


Jednoduchá večeře pro celou rodinu. Toto jídlo budete milovat.


Slané sušenky s olivami

Slané sušenky s olivami


Skvělá svačinka nebo snack k výtečnému vínu.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Nejlepší dietní předsevzetí pro rok 2022…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Nejlepší dietní předsevzetí pro rok 2022….
Nebo hledejte podobné podle části názvu: nejlepší, dietní, předsevzetí, pro, rok, 2022….

Kde najít informace×