Plněné sladké velikonoční košíčky recept

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření40 minPočet porcí4 porce

Plněné sladké velikonoční košíčky, to je jeden z mnoha druhů velikonočních pamlsků, bez kterých si velikonoční svátky ani nedovedeme představit. Můžeme je zdobit podle svých představ nebo klasicky malými barevnými vajíčky. Je to pochoutka a ještě krásně ozdobí velikonoční stůl.

Velikonoční košíčky tak trochu vypadají jako minimalistické gastro dílko z dálného východu a propracovaným detailem připomínají origami nebo bonsaje. Ovšem co se týká zdobení, tato činnost je čistě na vás. Nebo na vašich dětech, když se budete rozhodovat, zda na plněné sladké velikonoční košíčky dáte bonbón Haribo nebo čokoládové vajíčko. Každopádně jestli se do tohoto receptu pustíte, zaručujeme, že když se povedou, na velikonočním stole se budou velikonoční košíčky vyjímat do té doby, než je všichni snědí. A to bude natotata...
(celý recept)

Ingredience receptu

  • 1 balení lineckého těsta v prášku
  • 1/3 šálku oleje
  • 1 šálek vody
  • 3 vejce
  • 100 g másla
  • 1/2 šálku sušeného mléka
  • 75g moučkového cukru
  • 1 šálek strouhaného kokosu
  • zelené potravinářské barvivo
  • bonbóny (vajíčka) na zdobení


Způsob přípravy

Plněné sladké velikonoční košíčky, to je jeden z mnoha druhů velikonočních pamlsků, bez kterých si velikonoční svátky ani nedovedeme představit. Můžeme je zdobit podle svých představ, nebo klasicky malými barevnými vajíčky. Je to pochoutka a ještě krásně ozdobí velikonoční stůl.

Nejprve v míse důkladně uhněteme těsto z 1 sáčku lineckého těsta v prášku, oleje, sušeného mléka, vody a vajec.

Formičky na košíčky vypláchneme studenou vodou, do každé vložíme kousek těsta a vytvarujeme košíček. Formičky by měly být zaplněné maximálně do dvou třetin. Pak je naskládáme na plech a pečeme ve vyhřáté troubě asi 20 minut. Vyzkoušíme zda je těsto upečené tím, že ho propíchneme párátkem a když se na párátko nelepí, je košíček hotový.

Necháme je asi čtvrt hodiny vychladnout a pak opatrně vyklepneme.

Připravíme krém utřením másla, cukru, kokosu a 1 žloutku do pěny. Krém necháme v lednici nějakou dobu uležet.

Jakmile košíčky úplně vychladnou, naplníme je krémem a povrch ozdobíme. Můžeme použít cukrářské barvivo k obarvení krému a použít cukrářskou zdobičku. Hotové pak vložíme do barevných papírových košíčků.


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Plněné sladké velikonoční košíčky recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu plněné sladké velikonoční košíčky .
Hledat podobné recepty na internetu jako Plněné sladké velikonoční košíčky

Kde najít informace×