Drogerie Giulieta bojuje proti dvojí kvalitě zboží v Evropě

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Jedna značka, stejný obal, ale různé složení. Problém, se kterým se běžně setkáváme v českých a slovenských supermarketech, potravinách, drogeriích, někdy i v obchodech s oblečením. Že už jste si toho také všimli? A dá se s tím vůbec něco dělat?

Není to jen zdání


Schválně zkuste zvednout láhev kečupu nebo aviváže a podívat se na složení, a pak to stejné udělejte třeba v supermarketu za rakouskými hranicemi. Mělo by to být nemožné, jenže opak je pravdou: složení se často diametrálně liší. Lunchmeat od jedné značky pro západní trh obsahuje vepřové maso, ale do Česka, Polska nebo Slovenska putují konzervy s kuřecím koncentrátem. Čistící prostředky u nás mají méně účinných složek, rozdíl ve sprchovém gelu poznáte hned při prvním přivonění.

Přijde změna?


Co se nejdřív zdálo jako nepodstatné stížnosti od lidí, kteří bydleli blízko rakouských či německých hranic, takže věděli své a jezdili raději nakupovat do ciziny, je konečně oficiálně potvrzené. Podle výsledků testování v českých supermarketech měla rozdílné složení více než polovina výrobků! Situací se konečně začíná zabývat i Evropská komise a zdá se, že její jednání by mohlo přinést výsledky. Rozhodně to ale nebude dřív než za několik let, do té doby si tedy budeme muset dávat pozor, co a kde kupujeme.


Nepodporujte velké řetězce


Že produkty stejné značky mají rozdílnou kvalitu podle toho, zda putují na východní, či západní trh, si všimla také majitelka italské drogerie Giulieta.shop. Jelikož žije střídavě v České republice a Itálii, vyzkoušela si tento rozdíl na vlastní kůži a rozhodla se držet se raději italské kosmetiky i dalších drogistických přípravků. A proměnila tuto nevýhodu v příležitost, takže si kvalitu originálních italských značek můžete bez problémů dopřát i vy. Když budete nakupuvat rozumně, nízká kvalita zboží v bězných obchodních řetězcích vás ovlivní minimálně.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Drogerie Giulieta bojuje proti dvojí kvalitě zboží v Evropě, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: drogerie, giulieta, bojuje, proti, dvojí, kvalitě, zboží, evropě.

Kde najít informace×