Top 3 výhody užívání potravinových doplňků s obsahem kolagenu…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Kolagen je nejvíce obsaženým proteinem v lidském těle. Je to hlavní složka pojivových tkání. Má mnoho důležitých funkcí, včetně zajištění pružnosti pokožky a posílení kostí. V posledních letech jsou kolagenové doplňky populární. Většina z nich je hydrolyzována, což znamená, že kolagen byl rozebrán, což usnadňuje jeho vstřebávání. Existuje také několik potravin, které můžete jíst, abyste zvýšili příjem kolagenu, včetně vepřové kůže a vývaru z kostí. Konzumace kolagenu může mít řadu zdravotních výhod, od zmírnění bolesti kloubů až po zlepšení zdraví pokožky.

1. Může zlepšit stav pokožky

Kolagen je hlavní složkou lidské pokožky. Hraje důležitou roli v její posilování a navíc může přispívat její pružnosti a hydrataci. Jak stárneme, naše tělo produkuje méně kolagenu, což vede k suché pokožce a tvorbě vrásek. Několik studií však ukázalo, že kolagenové peptidy nebo doplňky obsahující kolagen mohou zpomalit stárnutí pokožky snížením vrásek a vysušování. Účinky kolagenových doplňků snižujících vrásky jsou přičítány jeho schopnosti stimulovat naše tělo k produkci kolagenu samostatně. Užívání doplňků kolagenu navíc může podporovat produkci dalších proteinů, které pomáhají strukturovat vaši pokožku, včetně elastinu a fibrilinu. Existuje také mnoho neoficiálních tvrzení, že doplňky kolagenu pomáhají předcházet akné a dalším kožním onemocněním, ale tyto nejsou podloženy vědeckými důkazy.

2. Pomáhá ulevit od bolesti kloubů

Kolagen pomáhá udržovat integritu naší chrupavky, což je gumová tkáň, která chrání naše klouby. Jak množství kolagenu v našem těle klesá, jak stárneme, zvyšuje se riziko rozvoje degenerativních kloubních poruch, jako je například osteoartróza. Některé studie ukázaly, že užívání kolagenových doplňků může pomoci zlepšit příznaky osteoartrózy a celkově snížit bolest kloubů. Vědci se domnívají, že doplňkový kolagen se může hromadit v chrupavce a stimulovat vaše tkáně k tvorbě kolagenu. Věří, že to může vést ke snížení zánětu, lepší podpoře kloubů a snížení bolesti.


3. Mohl by zabránit ztrátě kostní hmoty

Naše kosti jsou tvořeny převážně z kolagenu, který jim dodává strukturu a pomáhá je udržovat silné. Stejně jako se kolagen v našem těle s přibývajícím věkem zhoršuje, zmenšuje se i kostní hmota. To může vést k stavům, jako je osteoporóza, která se vyznačuje nízkou hustotou kostí a je spojena s vyšším rizikem zlomenin kostí. Studie ukázaly, že užívání kolagenových doplňků může mít v těle určité účinky, které pomáhají inhibovat rozpad kostí, které vedou k osteoporóze.

Uzený losos s citrusovou zálivkou

Uzený losos s citrusovou zálivkou


Kvalitní lososový steak je na stole nepostradatelný.


Avokádo s tuňákem

Avokádo s tuňákem


Double kombo s obsahem kolagenu. Zdravý a vydatný oběd.


Zapečená červená řepa

Zapečená červená řepa


Pokud spěcháte připravte si toto lahodné jídlo. Stačí ho dát do trouby.


Banánové smoothie s jablkem a mrkví

Banánové smoothie s jablkem a mrkví


Zdravá a lehká snídaně pro pravé sportovce.


Vejce Benedikt

Vejce Benedikt


Ideální snídaně na nedělní brunch. Toto musíte vyzkoušet.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 3 výhody užívání potravinových doplňků s obsahem kolagenu…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, výhody, užívání, potravinových, doplňků, obsahem, kolagenu….

Kde najít informace×