Top 10 dětských jídel

Hana R.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Že nás děti někdy nečekaně překvapí, to asi všichni známe. Když se to ale týká jídla, na žebříčku oblíbenosti se u dětí na horních příčkách většinou najdou jídla sladká. A to nemyslím zrovna krupicovou kaši politou máslem a posypanou strouhanou čokoládou. I když….mňam. Říkám většinou, protože určitě máte ve svém okolí dítě, které miluje jídla naopak spíše slaná a kořeněná. Patří tam nejen pizza a špagety, ale třeba i řízky, pečená kuřata a podobně. Takže vybrat 10 nejoblíbenějších jídel našich ratolestí není jednoduché. Už jen proto, že dítě je dítětem od narození do kolika let? Do puberty? Do plnoletosti nejspíš? A jeho oblíbená jídla během této krátké a někdy i složité doby se mohou, a třeba i několikrát, měnit. Takže paleta oblíbených dětských jídel je široká a vlastně by se mohlo říci, že se od těch dospěláckých jídel nebude příliš lišit. Vždyť kolik z nás si občas smlsne na té krupicové kaši, s chutí a možná i s trochou nostalgie.

Ale tak začneme tím sladkým potěšením:

Palačinky s jahodami1. Palačinky s jahodami
Báječná a proslulá pochoutka. V sezóně použijeme čerstvé jahody a s velkým úspěchem klidně i jiné ovoce, třeba borůvky, maliny nebo ostružiny. Když šlehačku nahradíme smetanovým jogurtem nebo ušlehaným tvarohem, nemůžeme nic pokazit.

Buchtičky se šodó2. Buchtičky se šodó
Tohle jídlo spousta dětí miluje. Ten lahodný a voňavý vanilkový krém, rozlévající se na čerstvě upečených buchtičkách. Příprava nám zabere trochu více času, ale výsledek za to rozhodně bude stát.


Tvarohové ovocné knedlíky3. Tvarohové ovocné knedlíky
Znovu jídlo s ovocem, u kterého máme množství variant. Protože pokaždé, když použijeme jiné ovoce, budou knedlíky chutnat naprosto jinak. A výběr je opravdu veliký. Třeba jahody, meruňky, švestky, třešně, višně, borůvky a další. Můžeme při vaření použít i ovoce kompotované, takže si na ovocných knedlících můžeme pochutnávat i v zimě.

Omáčka Alfredo na těstoviny4. Omáčka Alfredo na těstoviny
Není nutné vařit dětem stále jejich oblíbené špagety s kečupem. Zkuste pro malé milovníky těstovin připravit doma tuto skvělou omáčku ze dvou druhů sýra, přidejte do těstovin (a nemusí to být jen špagety) nakrájené vařené nebo pečené kuřecí maso, a určitě budete mít velký úspěch.

Rychlé lívance5. Rychlé lívance
Jsou připravené během pár minut, jen jich musíme udělat hodně, protože se po nich jen zapráší. S našlehaným tvarohovým krémem a čerstvým ovocem, nebo jen tak ještě zahorka posypané vanilkovým cukrem se skořicí, tomu nikdo neodolá.

Mrkvový dort6. Mrkvový dort
Nejen pro oslavy a slavnostní příležitosti je určen tento recept. Vláčný a lahodný korpus, který není ani nutné promazávat krémy, jak je sám o sobě dobrý. Možná jen lehká citronová poleva nebo kopeček šlehačky na každou porci. To úplně stačí a všichni si pochutnají.

Borůvkový zmrzlinový koktejl7. Borůvkový zmrzlinový koktejl
Tady nemůžeme udělat chybu. Ukažte mi dítě, které nemiluje zmrzlinu. V letních vedrech je tento studený nápoj to nejlepší k osvěžení. Potřebujeme jen mixér, zmrzlinu a ovoce. I tady je prostor pro naši fantazii co se ovoce týče. Co třeba zkusit jahody nebo maliny, nebo obojí?

Nealkoholické mojito8. Nealkoholické mojito
Když už jsme u nápojů, tak nápoj skoro takový, jako pro dospělé, uvítá určitě mnoho našich ratolestí. Vždyť kdo z nás v dětství nechtěl vypadat dospěleji. Nealkoholické mojito je chladný osvěžující nápoj, a jako letní pití je rozhodně zdravější, než lecjaké kupované limonády.

Sladký kuskus s ovocem9. Sladký kuskus s ovocem
Výhodou tohoto lehkého ovocného jídla je i to, že jeho příprava trvá jen pár minut a je tak jednoduchá, že ji klidně zvládnou i menší děti. A tak si tuhle zdravou pochoutku třeba i s naší pomocí mohou připravit samy pro sebe nebo pro své malé kamarády.

Čočkový salát10. Čočkový salát
Luštěniny jsou zdravé a ne všechny děti jsou milovníky jen sladkých jídel, jak už jsme si řekli. Takže poslední recept není možná úplně typické dětské jídlo, ale chceme-li uspokojit různé chutě, tak sem rozhodně patří.

Přiznejme si, že ač jsme tyto recepty zařadili do dětského jídelníčku, s chutí bychom si na nich leckdy pochutnali i my dospělí. Ale nic nám přece nebrání v tom, abychom je vyzkoušeli, i když třeba už naše děti dávno vaří ve svých kuchyních dětská jídla pro naše vnoučata.

Odkazy na tématické stránky

Recepty s jídlem pro ratolesti


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 10 dětských jídel, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 10 dětských jídel.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, dětských, jídel.


×