Po Vánocích zpátky do kalhot aneb skoncujte s kily navíc...

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Vše se po Vánocích vrací do původních kolejí, ale nám nejdou dopnout oblíbené jeansy. Cesta za krásnou figurou není chvilková záležitost, ale životní styl. Využijte nového roku a udělejte něco pro své krásné a zdravé tělo.

Co je vhodné pro mě nemusí být pro tebe

Každý člověk je jedinečně krásný s odlišným metabolismem. Vyzkoušeli jste již stovky diet a bezůspěšně a jako bonus jste vysloužili několik kil navíc? Alfa a omega krásné linie není držet dietu, ale dodržovat zásady zdravého stravování. Vaše tělo potřebuje všechny živiny, ale důležité je jejich množství a pravidelnost. Pokud tělu nedáme co potřebuje začne si dělat zásoby a tloustnout. Pokud dokonale znáte své tělo moc dobře víte jaké plodiny mu škodí či svědčí a podle toho byste si měli nastavit jídelníček. Zásadou je převaha zeleniny, ovoce luštěnin, masa nad produkty z obilovin, cukrem a různými polotovary.

Low carb dieta

Pokud chcete zhubnout snadno a rychle vyzkoušejte tuto skvělou metodu, která vám pomůže nastartovat metabolismus a shodit nepříjemná kily i bez cvičení. Neberte to však jako výhru, vaše tělo se bez zdravého pohybu neobejde a tak si do svého režimu naordinujte pohyb co vás baví. Low carb dieta je založena na omezeném přísunů sacharidů a zvýšení obsahu tuků a proteinů ve stravě. Naše tělo obvykle využívá jako zdroj energie glukózu nebo cukr, kterou získává ze sacharidů v naší stravě. Uchovává si ji ve svalech a v játrech přibližně 24 hodin. Pokud omezíme nebo eliminujeme příjem sacharidů a naše tělo nemá glukózu, začne využívat pro výrobu energie svůj záložní zdroj a tím je tuk. To způsobí, že low-carb diety často vedou k rychlému úbytku hmotnosti a dalším metabolickým zlepšením v relativně krátkém čase a to předci všichni chceme.


Tím to nekončí

Máte za sebou prvních 14 dní na low carb a radujete se, že to opravdu funguje. Low carb není jen o hubnutí, ale je to životní styl. Po tom co zhruba po měsíci začne vaše váha ukazovat vysněné číslo, můžete se trochu odměnit něčím “nezdravým”. Neznamená to však, že si po ukončení tohoto programu naskočíte zpět na knedlo zelo. Základem je pravidelnost a tu s low carb včetně cheat day (dny kdy můžete hřešit) získáte. Postupem času zjistíte a zejména vaše chuťové pohárky, že se k překořeněné stravě plné bůh ví čeho nechcete vrátit.

Pečená jablka

Pečená jablka


Pečená jablka s ořechy jsou jednoduchým moučníkem který zvládne i nezkušený kuchař


Salát z uzeného lososa  s chilli citronovým dresinkem

Salát z uzeného lososa s chilli citronovým dresinkem


Salát z uzeného lososa je lehké a zdravé jídlo.


Avokádové vejce se slaninou

Avokádové vejce se slaninou


Skvělá snídaně hotová za pár minut. Pokud patříte mezi příznivce low carb stravování,


Sýrový salát s ředkvičkami

Sýrový salát s ředkvičkami


Sýrový salát s ředkvičkami je pochoutka. Můžeme ho navršit na plátky veky a ozdobit plátkem rajčete,


Buddha bowl s falafelem

Buddha bowl s falafelem


Falafel je čistě vegetariánské jídlo. Je bohatý na živiny prospěšné našemu tělu.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Po Vánocích zpátky do kalhot aneb skoncujte s kily navíc..., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: vánocích, zpátky, kalhot, aneb, skoncujte, kily, navíc....

Kde najít informace×