Populární šťáva z kaktusu aneb agávový sirup

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Cukr je pro lidské tělo velmi důležitý a naše tělo se bez cukrů zkrátka neobejde. Avšak cukr ve velmi vysokém množství škodí, a proto čím dál tím více osob hledá způsob jak nahradit klasický bílý "nezdravý" cukr. Jednou z možností je právě agávový sirup. Tento je v současné době jedním z neoblíbenějších přírodních sladidel na trhu.

Od listů až k sirupu


Agáve je mexická rostlina – kaktus, která je rozšířená především ve Středomoří, tropech a subtropech. Tato rostlina žije 20 – 40 let a je zvláštní také tím, že po svém odkvětu umírá. Z jejích tlustých dužnatých listů po naříznutí vytéká šťáva, jenž je velice sladká. Dále se šťáva tepelně upravuje a vzniká koncentrovaný agávový sirup.

Využití sirupu


Pokud stále hledáte vhodné sladidlo do snídaňových ovesných kaší, pudinků, těsta, cukrovinek, nápojů nebo marmelád, domácích zmrzlin, nebojte se sáhnout po agávovém sirupu.

Co se týká jeho míry sladivosti, pozor! Tato je podstatně vyšší než u obyčejného bílého cukru nebo medu, a to až dvojnásobně.


Jaké obsahuje látky a vitamíny


Agáve obsahuje nemalé množství fruktózy (70 % - 90 %), což je vlastně ovocný cukr. Dále v něm najdeme vysoký obsah inulinu a saponinů, také obsahuje vápník, železo a zinek.

Jak je zdraví prospěšný?


Jmenovaný sirup díky svému nízkému glykemickému indexu nezvyšuje hladinu cukru v krvi tak rychle jako klasický bílý cukr. Dále agávový sirup pomáhá s trávením tuků a podporuje metabolické funkce. Sirup je také využíván jako prevence, aby se v cévách neusazoval cholesterol nebo při redukčních dietách, jelikož obsahuje jen polovinu kalorií než bílý cukr. Díky svému nízkému glykemickému indexu je toto sladidlo doporučováno k užívání i diabetikům, avšak pouze v přiměřeném množství. 


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Populární šťáva z kaktusu aneb agávový sirup, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: populární, šťáva, kaktusu, aneb, agávový, sirup.

Kde najít informace×