Konzum letáky - aktuální akce


✅ Aktuální letáky Konzum v nejvyšší kvalitě. Najděte prodejní akci přesně pro vás 👍. Vyberte si ze skvělé nabídky letáků hned teď a vydejte se nakoupit do obchodu Konzum , který je pro vás otevřen každý den.

Informace o obchodu a letácích Konzum

Přehledné informace přinášejí Konzum letáky , které najdete v elektronické podobě mezi obchody v kategorii Hypermarkety a supermarkety . Oblíbená sít prodejen Konzum nabízí letáky na své zboží, které lze aktuálně v obchodech Konzum nakoupit. Letáky nabízíme v celkovém množství kusů . Nakupujte se slevou, kterou obchod Konzum inzeruje ve svých letácích.


Konzum – výhodné ceny i na venkově


„Jít do konzumu“ je na mnoha zejména venkovských místech stále ještě synonymem pro „jít nakoupit“. Spotřební družstvo Konzum Ústí nad Orlicí je součástí skupiny COOP a provozuje dvě sítě prodejen, které mají v názvu Konzum. První je Konzum a druhá Konzum market a liší se velikostí prodejní plochou. Ale prodejny s označením Konzum provozují i jiná spotřební družstva – Západočeské konzumní družstvo Plzeň a Západočeské konzumní družstvo Sušice. Všechny prodejny s označením Konzum lze vyhledat na webové stránce www.coopclub.cz/prodejny, když si do vyhledávače zadáte klíčové slovo Konzum. Najdete je hlavně v menších obcích ve velké části České republiky.


Akční letáky vydává vždy konkrétní spotřební družstvo. U obchodů Konzum patřících do Spotřebního družstva Konzum Ústí nad Orlicí je vydáván samostatný dvoustránkový leták Konzum s výraznou modře laděnou grafikou společně s letákem COOP. Akční leták Konzum platí stejně, tedy od středy 14 dní až do přespříštího úterý. Slevám dominují čerstvé i trvanlivé potraviny a je na něm i několik položek drogistického zboží. Na letáku je také informace o soutěži probíhající v celé síti obchodů COOP.


Jiná spotřební družstva vlastní letáky nevydávají, ale najdete v nich akční letáky COOP s platností stejnou, tedy na 14 dní vždy od středy do úterý. Západočeské konzumní družstvo Sušice vydává akční letáky COOP Konzum také ve středu, ale s platností 3 týdny, a to výhradně pro obchody Konzum. U všech letáků, které upozorňují i na nabídku v prodejnách Konzum, je tak nutné sledovat, pro jaké konkrétní obchody, nebo celé regiony je určena. Dalším typech akčního letáku jsou COOP hity, které vydává vždy několik spotřebních družstev najednou a platí ve všech typech jejich prodejen, kde se inzerovaný sortiment prodává, a to se sloganem “Vaše prodejny s českou tradicí“. Mohou se tak týkat i nabídky obchodů Konzum. Jedná se hlavně o sezónní zboží, oblečení, hračky a domácí potřeby, včetně elektrických spotřebičů. Ty nejsou v řadě prodejen naskladněné, ale zákazník je může zakoupit na objednání.  Součástí nabídky jsou i speciální akce, například ke koupi kávovaru za výhodnou cenu kapsle zdarma. Akční leták COOP hity obvykle platí jeden měsíc, nebo do vyprodání zásob.


Historie družstva Konzum


Česká obchodní družstva vznikla na základě inspirace z Anglie, kde se první družstva objevila už ve 40. letech 19. století. Dnes jsou všechna česká spotřební družstva součástí Svazu českých a moravských spotřebních družstev, který je zkráceně označován jako Skupina COOP. Jeho součástí jsou i družstva provozující obchody Konzum. Značka COOP je mezinárodně uznávaná a vznikla z anglického označení spotřebních družstev, tedy consumer cooperatives. S obchody označenými COOP se tak můžete setkat i v mnoha jiných evropských zemích, ale s českými obchody nemají nic společného.


První české spotřební družstvo vzniklo v roce 1868 v Praze. Na Ústecko-Orlicku se první družstvo objevilo ve stejném roce, a to v Chocni. V Ústí nad Orlicí byla založena Konzumní, výrobní, zásobní, skladní, stavební a úvěrová jednota pro Ústí nad Orlicí v roce 1898. První prodejna byla otevřena ve Velkých Hamrech, druhá v Hylvátech v roce 1909 a třetí v Řetové o rok později.  V roce 1920 už mělo družstvo otevřených celkem 7 prodejen s obratem 1,5 milionu korun ročně. Družstvo v té době mělo 1 350 členů. Až do 2. světové války se počet družstevních obchodů dále rozrůstal.


Po roce 1948 byly do družstva začleňovány nové obchody, ale také hostince násilně. Majitelům bylo místo zaplacení jen umožněno v družstvu pracovat a někdy se i dívat, jak se rodinný podnik mění v trosky. Změnila se i do té doby demokratická pravidla v družstvech samých a o všem začali rozhodovat jen komunisté. Proto tehdy muselo Konzumní družstvo předat všechny své prodejny ve městech státu, protože podle komunistických funkcionářů se družstevní prodejny hodily jen na vesnice. Tam byly následně budovány, a to často svépomocí místních občanů malé prodejny, které družstva provozovala. V 70. a 80. letech 20. století vyrůstaly v tehdejších střediskových obcích (větší obce s lepší vybaveností) nákupní střediska, kde obvykle v přízemí byl prodej potravin a v 1. podlaží průmyslové zboží. Předchůdcem dnešního družstva Konzum Ústí nad Orlicí bylo družstvo Jednota s.d. Ústí nad Orlicí. To mělo v roce 1989 celkem 245 prodejen, z čehož bylo 165 s potravinami a zbytek se smíšeným zbožím. Dále mělo družstvo i vlastní masny, prodejny textilu, hraček, obuvi, stavebnin, mlékárnu, cukrárny, hostince, restaurace, a dokonce i hotely. Nechyběly ani pojízdné prodejny, které zajížděly do nejodlehlejších obcí, které vlastní obchod neměly.


V roce 1992 byl zpracován transformační projekt a firma byla změněna na Konzum, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí. Jeho cílem bylo vrátit se k původnímu poslání družstva, tedy k prodeji zboží každodenní potřeby a sezónního zboží. Družstvo se snaží poskytovat své služby v celé oblasti východních Čech tak, aby svůj obchod měly i v menších obcích, a to i přes fakt, že jejich provoz musí být dotován. Vztah k regionu vyjadřuje i slogan „Jsme tu doma“. Proto se družstvo spoléhá na spolupráci s lokálními dodavateli a budování dlouhodobých obchodních vztahů v rámci regionu. Členství v družstvu je dobrovolné, členové jsou vlastníky družstva. Družstvo Konzum má vlastní velkoobchod v Letohradě, dopravu i výrobnu lahůdek v Ústí nad Orlicí. Družstvo podporuje i neziskový sektor v regionu a ekologicky citlivý přístup k podnikání. Akční letáky Konzum jsou tak například tištěny na recyklovaný papír.


Konzumy odjinud


Na bohatou tradici družstevnictví u nás navazují i další spotřební družstva, která provozují obchody pod názvem Konzum. Západočeské konzumní družstvo v Plzni vzniklo v roce 1918. Dnes má 71 potravinářských a smíšených prodejen, ale jen část jich nese název Konzum. Více informací je na webu www.coopplzen.cz. Západočeské konzumní družstvo Sušice zase navazuje na činnost JEDNOTA, spotřební a výrobní družstvo v Sušici, které vzniklo v roce 1951. Více o družstvu na webové stránce www.zkdsusice.cz. Všechna tato družstva jsou součástí skupiny COOP a využívají společnou komunikaci, logo COOP i sílu dvou velkých nákupních aliancí (COOP centrum a COOP Morava).

Aktuální letáky podobných obchodů

Kde najít informace×