Masterchef Česko 2022 zná svého vítěze. Vyhrály recepty z podřadných surovin

Redakce Jídlo.cz

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Tak to máme za sebou. Masterchef Česko 2022, neboli třetí pokračovaní oblíbené kuchařské soutěže vyhrál typograf z Prahy Martin Pecina. Vypadá to, že titul je v dobrých rukou, neboť originální vzhled vítěze skrývá originální přístup k životu i vaření. Podle jeho slov vyhrát soutěž Masterchef Česko 2022 bylo stejně pravděpodobné jako vyhrát soutěž krásy v kategorii dívky 17–24 let. Jenže tu prý vyhrál 19letý kluk, takže se není čemu divit, vše je možné. Martin Pecina rozhodně není prototyp vítěze televizní soutěže, a tak to má být, osvěžující vítr do všech těch Housů a Brotherů, kde všichni vypadají stejně a stejně se i chovají.

Ve finále si to rozdal se sympatickou studentkou Terkou a krásnou Betty, které uvařily špičkové menu podle svých představ. Finálové kolo Masterchef Česko 2022 tak nabídlo třeba Bettčino menu, které odkazovalo ke krajině naší země – předkrm symbolizující rybník, pole v podobě netradičně zpracované křepelky a dezert připomínající les.

Martin Pecina na to šel z méně vzletné strany. Vzal si na pomoc klasickou zabijačku. Jehněčí mozečky s konfitovanými žloutky, marinovaná a orestovaná srdíčka a crumble z morku porotu složenou z kuchařů, jako jsou Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt, dostalo do kolen. Opovrhované suroviny vyzvedl na světlo boží a přeměnil je jako demiurg na hédonický zážitek. Tyto suroviny jsou navíc velmi levné, a tak možná inspiroval řadu lidí v této nelehké době.


Masterchef Česko je nudná estráda. Zhruba takto okomentoval čerstvý vítěz tuto soutěž. Normálně si z podobných pořadů dělá legraci, ale smlouva mu tuto kratochvíli zapovídá. „Mně osobně se zdá, že slovo estráda je k tomu nejpřiléhavější. Není to jen o vaření, jsou tam i jiné roztomilé prvky, převleky, humor, svazování soutěžících. Přiznávám, že mě bavilo jen to vaření, ale ty estrádní prvky ne. Miluji pořady, kde se skutečně vaří a kde lidi neběhají kolem pánviček,“ kultivovaně, jak je jeho zvykem, pronesl po skončení. Martin Pecina nikdy nevlastnil televizi, a tak mu nezbývá než věřit, a hlavně pogratulovat k výhře a popřát mnoho zdaru do dalších let.

Květákový mozeček se žampiony

Květákový mozeček se žampiony


Květákový mozeček je vlastně vegetariánská varianta mozečku zvířecího, a navíc zdravá.


Srdíčka ve smetanové omáčce s rýží

Srdíčka ve smetanové omáčce s rýží


Vepřová srdíčka se výborně hodí do omáček. Jen je nutné je důkladně povařit.


Hruškový crumble

Hruškový crumble


Udělejte si v zimě z uskladněných hrušek lahodný crumble.


Dršťková polévka

Dršťková polévka


A na zahřátí ještě jeden recept - dršťková polévka zpracovává zdánlivě nepotřebné suroviny.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Masterchef Česko 2022 zná svého vítěze. Vyhrály recepty z podřadných surovin, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: masterchef, Česko, 2022, zná, svého, vítěze., vyhrály, podřadných, surovin.

Kde najít informace×