Třídenní ovocná dieta

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Ovocná dieta je jednou z těch krátkodobých jednodruhových diet, díky kterým většinou dokážeme rychle zhubnout 1 až 3 kilo...

Ovocná dieta je jednou z těch krátkodobých jednodruhových diet, díky kterým většinou dokážeme rychle zhubnout 1 až 3 kilogramy. Je to dieta hodně používaná modelkami a hodí se pro toho, kdo potřebuje během tří dnů rychle pár kilogramů zhubnout.

Jako u spousty jiných takovýchto diet se nám může stát, že si nakonec ovoce pěkně zprotivíme. Další nevýhodou této krátkodobé diety je to, že rozhodně není vhodná pro každého. Pokud má někdo problémy s trávením nebo dokonce trpí nějakým onemocněním trávicího traktu, třeba žlučníku, žaludku či slinivky, měl by se třídenní ovocné dietě raději vyhnout. Také je naprosto nevhodná pro děti a mladistvé.

Jak už sám název napovídá, při této dietě konzumujeme pouze a jen ovoce. Opravdu vůbec nic jiného. A to ještě nejíme ovoce jakékoliv, ale záleží na jeho druhu, na pořadí v kterém toto ovoce konzumujeme a na jeho kombinacích. Dieta je založená na účinku enzymů, které ovoce obsahuje. Získáme tak spoustu vitamínů, pročistíme si tělo a při velmi nízké kalorické hodnotě ovoce určitě i zhubneme. Třídenní ovocná dieta nám může pozitivně upravit i nepravidelné trávení. Jako krátkodobá detoxikace organizmu může mít  na naše tělo určitě dobrý vliv.

Rozhodně nesmíme při ovocné dietě zapomínat na pitný režim. Je důležité pít neperlivou vodu v množství 2 až 3 litry denně. Je možné ji ochutit několika kapkami citronové šťávy, nebo část vody nahradit neslazenými bylinkovými čaji. Pokud se nedokážeme obejít bez kávy, jsou povoleny až dva šálky denně, samozřejmě bez mléka a bez cukru.


Jídelníček při třídenní ovocné dietě:

1. den

snídaně a večeře : po 3 kusech kiwi

oběd : 4 ks kiwi

dopolední a odpolední svačina : 100 g hroznového vína

2. den

snídaně a obě svačiny: po 250 g čerstvého ananasu

oběd a večeře :  po 1 banánu

3. den

snídaně : 200 g hroznového vína

svačina : 200 g čerstvého ananasu

oběd : 4 kiwi

svačina : 100 g čerstvého ananasu

večeře : 2 kiwi, 100 g hroznového vína

Tato dieta nejspíš není úplně to nejlepší, co můžeme pro své tělo udělat, chceme-li zhubnout. Ovoce při ní zásobuje naše tělo především sacharidy, a úplně chybí bílkoviny a tuky. Po skončení diety hrozí jojo efekt, a to , že tak rychle zhubneme, ještě neznamená, že jsme se zbavili tuku. Spíše se bude jednat o ztrátu svaloviny a odvodnění. Daleko vhodnější pro naše zdraví je hubnutí s jídelníčkem, kde konzumujeme 30 procent tuků, 30 procent bílkovin a 40 procent sacharidů. Pokud se ale potřebujeme jen nečekaně rychle vejít do večerních šatů, můžeme ovocnou dietu zkusit.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Třídenní ovocná dieta, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Třídenní ovocná dieta.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: třídenní, ovocná, dieta.


×