Celková detoxikace organismu je klíčem ke zdraví a kráse…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Již naši předci dobře věděli, že pravidelná očistná kúra organismu jim zajistí dobrou fyzickou i duševní kondici. Právě proto drželi například pravidelné půsty a pečovali o své tělo. Víte, že pravidelná detoxikace organismu příznivě ovlivňuje naše zdraví, krásu a kondici? Pokud trpíte jarní únavou a jste bez nálady, je tento článek právě pro vás.

Co je detoxikace organismu

Jedná se o proces, jímž se naše tělo zbavuje nahromaděných toxických látek v organismu. Tomuto procesu bychom měli pomoci zdravou stravou a pohybem. Cílem je zbavit se škodlivých látek v organismu dříve, než začnou narušovat probíhající fyziologické procesy. Ve skutečnosti zbavujeme od jedů trávicí systém, který je pro zdravé fungování těla naprosto zásadní. Hlavním místem detoxikace jsou naše játra, která umožňují, aby se nežádoucí látky, nerozpustné ve vodě, převedly do formy rozpustné a tím se mohly z těla vyloučit. Játra jsou velmi důležitým orgánem a je potřeba jim pomoci a udržovat je v kondici. Pokud chcete být dlouhodobě zdraví a krásní, prevence je to nejlepší co pro sebe můžete udělat.

Základem dlouhodobého zdraví a krásy je plné vědomí našeho těla. Pokud na sobě zaznamenáváte některé z těchto symptomů níže, měli byste začít s detoxikací.

Jste často unavení, oslabení a vyčerpaní?
Přibíráte na váze bez změny stravovacích návyků?
Trpíte na nachlazení a bolesti hlavy?
Trápí vás kožní problémy, lupénka a ekzémy?
Nemůžete spát?
Máte celulitidu?
Trápí vás revma a bolesti kloubů?
Máte oslabený imunitní systém?


Proč je detox důležitý

Pravidelně zatěžujeme náš křehký organismus těžko stravitelnými látkami z potravin, dýcháme zplodiny, jíme spoustu léků, pijeme alkohol, kouříme a stresujeme se. To vše lidské tělo velmi zatěžuje a dlouhodobě může způsobovat vážná onemocnění. Pravidelnou detoxikací pomáháme našemu imunitnímu systému k dobré funkci.

Jaro je ideální pro detox

Zdravý detox má svá pravidla a právě jaro a letní období je ideální pro detoxikační kúru. V zimě by se detox provádět neměl, protože si můžete oslabit imunitní systém. V jarním období byste si měli pravidelně každý rok naordinovat detoxikaci těla od nahromaděných toxinů po zimním období. Dobré je pravidelně pročišťovat organismus minimálně dvakrát ročně po dobu 2-3 měsíců. Základem je úprava stravovacích návyků a očista orgánů zažívacího traktu. Zároveň příjem vitamínů a minerálů.

Denně vypijte 3-4 litry vody.
Jezte střídmě, čerstvou stravu, ideálně s označením BIO.
Pobývejte na čerstvém vzduchu a sportujte.
Dopřejte si relaxační koupel, masáž nebo saunu.
Meditujte a myslete pozitivně.

Vhodná strava a tekutiny

Konzumujte pouze lehká neprůmyslově zpracovaná jídla. Nejlépe dostatek zeleniny, ovoce, luštěnin. Pokud to zvládnete vyzkoušejte alespoň jeden den držet půst. Vyhněte se konzumaci kofeinu, černému čaji, alkoholu a cigaretám. Dobré je omezit maso a masné výrobky, které zatěžují trávení. Vyškrtněte cukrovinky a nezdravé cukry a jezte lokální potraviny nejlépe v bio kvalitě. Během detoxu je důležité dodržovat pitný režim, minimálně vypijte 3-4 litry čisté vody bez bublinek nebo bylinkového případně zeleného čaje. Dostatečný příjem tekutin pomáhá tělu odplavovat toxiny a nastartovat lymfatický systém. Důležité je pít pravidelně a nečekat až budete mít žízeň. Vyhněte se průmyslově zpracovaným slazeným limonádám a džusům.

Mocná síla přírody

Probouzející se příroda nabízí mnoho bylin, bez kterých se při detoxikaci organismu neobejdete. Mladé výhonky rostlin jsou pro organismus obrovským zdrojem minerálních látek, vitamínů a různých antioxidačních látek. Díky jejich konzumaci posílíte své zdraví, pokožku, vlasy i nehty. Naordinujte si třítýdenní kopřivovou kůru z mladých kopřiv, nebo si připravte pampeliškový salát. Výborná je také řeřicha, řebříček obecný nebo sedmikráska chudobka.


Pampeliškový salát

Pampeliškový salát


Místo rukoly použijte pampelišku a pochutnejte si na tomto zdravém salátu.


Quinoa salát s batáty

Quinoa salát s batáty


Quinoa patří mezi zdravé a přitom dietní potraviny.


Raw mungo salát s mátou a koriandrem

Raw mungo salát s mátou a koriandrem


Naklíčené mungo fazolky jsou ideální, pokud chcete zasytit tělo a přitom nepřibrat.


Salát s klíčky, ananasem a koriandrem

Salát s klíčky, ananasem a koriandrem


Jaro patří klíčkům, tento salát budete milovat.


Sirup z kopřiv

Sirup z kopřiv


Lahodný sirup s koňskou dávkou zdraví.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Celková detoxikace organismu je klíčem ke zdraví a kráse…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: celková, detoxikace, organismu, klíčem, zdraví, kráse….

Kde najít informace×