Jaké jsou možnosti osvěžení v nepříjemně horkých letních dnech

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Některé letní dny jsou pro své horko utrpení. Naštěstí existují různé způsoby, kterými se můžeme příjemně osvěžit. V tomhle článku se na některé z nich podíváme.

Přenosný větrák

Přenosný větrák se dá pořídit za velmi příjemnou cenu, a přitom vám krásně zpříjemní horké dny. Můžete ho kamkoli přemístit, přes zimu ho poklidit na půdu a v létě vytáhnout. Stačí ho pak zapojit do elektrické sítě a zvolit intenzitu foukání. Většina těchto větráků se sama umí otáčet, takže mohou profouknout celou místnost. Nevýhodou je odfoukávání papírů a jemnějšího materiálu. Silnější intenzita foukání také nemusí být pro někoho příjemná.

Klimatizace

Běžná klimatizace už je poměrně větší investicí, ale za to dokáže spolehlivě zajistit chlad v jedné, nebo několika místnostech vašeho domu. Klimatizace má různá nastavení, umí si sama hlídat teplotu a většinou o ní ani nebudete vědět. Některé klimatizace mohou vydávat slabší hluk, takže není dobré volbu klimatizace podcenit. Klimatizace většinou také nebývá bezúdržbová, takže je potřeba čas od času udělat doporučenou údržbu, případně zavolat servis. Klimatizace pro svůj chod využívá tekutinu, takže se při poruše může dokonce stát, že tato tekutina vyteče. I s takovou situací je potřeba počítat a neumisťovat pod klimatizaci cenné a náchylné věci. Nevýhodou také může být přechod z chladných místností do teplých. Tento přechod nemusí působit příjemně a někdy dokonce může způsobit zdravotní problémy. Pro tento případ je potřeba nenastavovat klimatizaci na extrémně nízkou hodnotu, abyste se vyvarovali onemocnění.


Osvěžující zmrzlina

Nejlevnější možností je pak mít v mrazáku vždy schovanou dostatečnou zásobu zmrzliny, která vás dokáže skvěle ochladit. V těchto teplých dnech si můžete připravit i vlastní osvěžující zmrzlinu. Stačí mít lahodné ovoce, jako jsou například broskve, maliny nebo borůvky. V mrazáku si pak nechte zmrazit kostky ledu. Ovoce nakrájejte na drobné kousky a rozmačkejte vidličkou. Led vložte do sáčku a paličkou rozdrťte na jemné kousky. Ovoce pak smíchejte s drtí ledu a máte velmi chutnou osvěžující pochoutku.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jaké jsou možnosti osvěžení v nepříjemně horkých letních dnech, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: jaké, jsou, možnosti, osvěžení, nepříjemně, horkých, letních, dnech.

Kde najít informace×