Jak rychle na vánoční výzdobu, klidně i bez vánočního stromku

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Všichni to známe. Doba se zrychluje a my nestíháme. Vánoční čas sledujeme tak leda z oken autobusu po cestě do práce a z práce. Pokud nemáte doma malé děti, možná se vám ani do výzdoby nechce a postrádá vám to zdobení, které zase budete muset po vánocích uklízet smysl. Možná jste se už zřekli pečení cukroví a pár kousků si koupíte v cukrárně. Klidně si kupte svícen či adventní věnec na stůl, nebo jej nahraďte vánoční hvězdou či hyacintem v květináči. Zapíchněte do něj pár baněk a vánočních ozdob, a máte hotovo. Nikdo netvrdí, že musíte mít vánoční stromek, pokud v domě nejsou malé děti. Vánoční atmosféru si můžete naladit klidně takovou maličkostí.

Nové či staré
Doba nás tlačí do trendů a barev. Je zaměřená na konzum a neustálé vyhazování a kupování nového, i když to staré slouží. Udává se že, až 68 % domácností každým rokem nakupuje nové ozdoby a při výběru vánočních ozdob hraje na prvním místě spíše vzhled nežli jejich cena. Doba je uspěchaná a jen málo žen si vánoční výzdobu vytváří samo. Vyrobit si krásné a levné dekorace můžete i s přírodních ozdob, které nasbíráte venku a z toho, co máte už léta doma. Zapojte sušené plody, šišky, větvičky stromů a pár snítek jmelí. Z těch nazdobíte vánoční vázy, svícny, adventní věnce na stůl i vánoční věnce na dveře. Jde o to, udělat si radost něčím pěkným. Nemusí jít o poslední výkřik módy, za který necháte celou výplatu.

Využijte staré baňky a ozdoby
Klasikou zůstávají závěsné ozdoby a koule. Pár baněk můžete dát i na větvičky jehličí, které jste dali do vázy. Jehličí můžete zapíchat i do truhlíků za okno. Pokud máte více baněk, nemusíte je dávat jen na vánoční stromeček. A pokud jste se rozhodli, že jej letos ani nebudete zdobit, baňky naskládejte do skleněné mísy, na tác nebo do skleněné vázy. Bude to totiž perfektně vypadat. Můžete je zavěsit i na stuhy do okna a kolem připevnit čirá světýlka. Bude to kouzelné, v jednoduchosti je totiž krása.


Dotek minimalismu
Pokud si nepotrpíte na tradiční sentiment, nechte se inspirovat Skandinávií. Je to moderní a nadčasové. Oblíbený severský i skandinávský styl se k zimnímu a vánočnímu období skvěle hodí. I když je minimalistický, váš domov příjemně zútulní. Klade důraz na přírodní materiály, používá ozdoby v neutrálních barvách a dost často využívá kontrast bílé s červenou, typické barvy pro severské země. Můžete si tak vyzdobit třeba okna nebo dveře. Stačí si vystříhat hvězdičky, zvonky a stromečky klidně z papírů. Nehledejte v tom složitosti. Vánoční čas má vládnout v našich srdcích, nikoliv v předražené výzdobě. Užijte si svátky v klidu a pohodě a dejte na své pocit. Nemusíte dělat to, co všichni ostatní. Je to jenom na vás.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jak rychle na vánoční výzdobu, klidně i bez vánočního stromku, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: jak, rychle, vánoční, výzdobu,, klidně, bez, vánočního, stromku.

Kde najít informace×