9 tipů, jak ušetřit ve vaší kuchyni

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Šetření není zrovna oblíbená činnost. Lidé se k němu uchylují nejčastěji z nutnosti, protože celkem logicky jejich finanční rozpočet není nafukovací. K úsporným opatřením lze však přistupovat i v případě, když peněz máte dost. Proč plýtvat či peníze vyhazovat, když se vám mohou hromadit na spořících účtech, nebo v obyčejném keramickém prasátku? Dnes pro vás máme hned několik tipů, jak šetřit ve vaší kuchyni.

Když se na úsporná opatření podíváme v rámci domácnosti, je kuchyně bezesporu místem, kde se dá ušetřit nejvíce peněz.

1. Pořiďte si kávovar, který vám nahradí kávu z benzínky


Pokud ráno pijete kávu a pravidelně si ji kupujete na čerpací stanici či v okénku rychlého občerstvení, zvažte, zda by nebylo lepší koupit si domů kávovar. Takový kávovar, který vám vaši oblíbenou ranní kávu chuťově nahradí. Pak už jen stačí koupit termohrnek a kávu si brát s sebou. Ušetřit můžete až 1.000 Kč. Počítejme, že káva stojí cca 50 Kč x 20 pracovních dní = 1000 Kč.

2. Nekupujte drahé minerálky v plastu, pořiďte si domů spotřebič typu „soda stream”


Možná si říkáte, že článek je o šetření, ale zatím se jen nakupují nové elektrospotřebiče. Ono se to ale vážně vyplatí. Především pokud máte velkou spotřebu minerálních vod v plastu.


3. Rohlíky, které nesníte usušte a semelte na strouhanku


Nesnězených rohlíků, které jsou na druhý den jako guma vám bude líto o něco méně, když je místo vyhození do koše usušíte a dále zužitkujete. V mlýnku či ručně na struhadle z nich můžete namlít kvalitní strouhanku. Tu pak můžete vyškrtnout z vašeho nákupního seznamu.

4. Nesnězený chleba zamrazte na topinky, nebo zpracujte na směs k zahušťování polévek


Nedojedli jste celý bochník a teď už je jasné, že za čerstva jej nesníte? Schovejte jej do mrazáku a použijte na topinky. Ty jsou nejlepší ze staršího chleba. Usušenou chlebovou střídku můžete opět semlít v mlýnku a používat k zahušťování guláše.

5. Staré pečivo a zbytky jídla směňte za čerstvá vejceNevyužité pečivo a zbytky jídla však můžete využít i jinak. Rozhodně nic nevyhazujte. Rozhlédněte se po okolí či hledejte v inzerátech, kdo má o ně zájem. Chovatelé drůbeže či prasat jsou obvykle vděční za krmení navíc. Vy na oplátku můžete dostat čerstvá vejce či špek.

6. Zbytky od večeře si v krabičce vezměte druhý den do práceJe naprosto zbytečné nechávat zbytky od večeře v lednici v domnění, že si jich někdo všimne a úsporně je sní. Obvykle to dopadne tak, že jsou v lednici nadobro zapomenuty. Objevíte je většinou až v době, kdy potřebujete hrnec, ve kterém jsou. Pak si říkáte, jaká to je škoda. Na místo toho mějte po ruce uzavíratelnou krabičku na svačiny, kde zbylou večeři dáte. Ráno už to chce jen nezapomenout si ji z ledničky vzít. V práci si skvěle pochutnáte, nebudete muset utrácet za svačinu a nic se nevyhodí.

7. Uvařte luxusní večeři ze zbytků v ledniciDobrý kuchař se mimo jiné pozná i tak, že svůj jídelníček přizpůsobí tomu, co už je v lednici a zužitkuje tak vše, co by se časem jistě zkazilo. Je běžné, že vám v lednici zůstane půl cibule, kousek sýra, nějaká ta uzenina, načatý kelímek smetany... to vše se nabízí k tomu, abyste to využili pro levná a rychlá jídla. V receptech, jako jsou zapečené těstoviny, brambory či rizoto velkou část těchto zbytků skvěle využijete.

8. Naučte se používat dózyUzavíratelné a vzduchotěsné dózy vám budou v kuchyni nepostradatelným pomocníkem při úsporách. Když do nich suroviny uzavřete, nehrozí, že by navlhly, nebo se do nich dostali moli. Uchováte je čerstvé a nic se nevyhodí.

9. Při nákupech se nebojte experimentovat, objevte kvalitu za nižší cenuMožná si říkáte, že na svých pokrmech nebudete šetřit, a proto koupíte produkt, o kterém si myslíte, že je kvalitní na základě časté propagace v televizi. Jak mnohé spotřebitelské testy ukázaly, nemusí to být pravda. Proto se zkuste spolehnout více na vlastní úsudek. Nebojte se sáhnout po levnější značce a doma ji vyzkoušet. Možná budete překvapeni stejnou či ještě lepší chutí za méně peněz.

A jak v kuchyni šetříte vy?


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k 9 tipů, jak ušetřit ve vaší kuchyni, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako 9 tipů, jak ušetřit ve vaší kuchyni.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: tipů,, jak, ušetřit, vaší, kuchyni.

Kde najít informace×