Top 5 receptů na měsíc září: Užijte si bohatství letošní sklizně…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Pokud máte vlastní zahrádku, zažíváte jednu velkou idylku. Září je měsícem sklizně a my vám přinášíme několik svěžích receptů babího léta. Užijte si s námi podzimní rovnodennost a bohatství, které nám příroda dala.

Hruškový crumble

Šťavnaté hrušky jsou symbolem pozdního léta a tento lahodný anglický dezert vám nedá spát. Pokud patříte mezi milovníky křupavé drobenky a nakyslého ovoce, vyzkoušejte si doma připravit tuto chuťovku. Patří mezi nejjednodušší dezerty na světě, a proto nebudete muset trávit hodiny u plotny, což ocení všichni kdo si raději užívají babího léta.

Baba ganoush

Urodilo se vám letos hodně lilku? Určitě byste si měli vyzkoušet připravit tuto lahodnou lilkovou pochoutku pocházející z dálného východu. Baba ganoush je lilková pomazánka s chutí orientu. Příprava je velmi jednoduchá, lilky stačí jednoduše upéct v troubě dokud není slupka lehce spálená, díky tomu dostane pomazánka příjemně uzenou chuť. Nakonec pro přípravu použijte pouze dužinu, která se rozmixuje s kořením.

Pečený sýr feta s ostružinovým kompotem

Grilovací sezona ještě neskončila a pokud patříte mezi milovníky sladko slané chuti, měli byste vyzkoušet tento netradiční recept. Kombinaci sýru feta a sladkokyselých ostružin budete milovat. Dá se servírovat jako předkrm nebo jako hlavní chod.


Švestková omáčka z povidel

Pozdní léto patří také švestkám, ze kterých si můžete připravit mnoho lahodných receptů. My doporučujeme švestkovou omáčku z povidel. Skvěle se hodí ke všem druhům masa a v ústech vám vykouzlí geniální symfonii chutí z kombinace sladkých švestek a šťavnatého pečeného masa.

Bazalkové pesto

V září by se měli sklízet také některé byliny, mezi které patří například bazalka. Lahodné bazalkové pesto si můžete připravit na zimu. Pesto zakápněte kapkou panenského olivového oleje, přidejte parmazán a pokud máte chuť přisypte i trochu piniových oříšků. Bazalkové pesto se skvěle hodí k pečenému masu, do salátu či jen tak na těstoviny. Pokud se vám letos urodilo hodně bazalky a nevíte co s ní. Připravte si toto lahodné jídlo.

Hruškový crumble

Hruškový crumble


Šťavnaté hrušky jsou symbolem pozdního léta a tento lahodný anglický dezert vám nedá spát.


Baba Ganoush - lilková pomazánka

Baba Ganoush - lilková pomazánka


Urodilo se vám letos hodně lilku? Určitě byste si měli vyzkoušet připravit tuto lahodnou lilkovou pochoutku pocházející z dálného východu.


Pečený sýr feta s ostružinovým kompotem

Pečený sýr feta s ostružinovým kompotem


Grilovací sezona ještě neskončila a pokud patříte mezi milovníky sladko slané chuti, měli byste vyzkoušet tento netradiční recept.


Švestková omáčka z povidel

Švestková omáčka z povidel


Pozdní léto patří také švestkám, ze kterých si můžete připravit mnoho lahodných receptů.


Bazalkové pesto

Bazalkové pesto


Pesto zakápněte kapkou panenského olivového oleje, přidejte parmazán a pokud máte chuť přisypte i trochu piniových oříšků.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 receptů na měsíc září: Užijte si bohatství letošní sklizně…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, měsíc, září:, užijte, bohatství, letošní, sklizně….


×