Vaříme pro děti: Tipy na nové recepty, které zachutnají každému dítěti

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Už vás nebaví stále dokola dítěti ke svačině podávat rohlík nebo banán? Připravili jsme pro vás několik chutných a jednoduchých receptů, kterými uděláte radost i vašim nejmenším. Sami si pohlídáte kvalitu ingrediencí i množství koření, případně vynechání alergenu u dětí s citlivým zažíváním.

Chutně, ale hlavně zdravě


Pro děti se snažíme vždy vařit chutně, ale zejména zdravě. Odmítání jídel dělá vrásky nejedné mamince. Navíc bychom při vymýšlení jídel měli mít na mysli i rodinný rozpočet - rodičovský příspěvek často nedosahuje výše předešlé mzdy, a tak se náklady na jídlo do rodinného rozpočtu promítnou o to citelněji. Zkuste naše tipy na levná, zdravá a chutná jídla i pro batolata.

Kuře na paprice milují všechny děti


Jako oběd skvěle poslouží kuře na paprice s krupicovými noky. Maso dlouze vyvářejte, až bude úplně měkké a začne se rozpadat. Nepřežeňte to se solí ani s paprikou, abyste zachovali jemnou chuť. Před podáváním nezapomeňte maso obrat z kostí a „rozdrobit“ na malé kousky. Krupicové noky lze snadno rozpůlit lžičkou, vaše ratolest si tak může zkoušet i samostatné stolování.

Nesladké muffiny


Sháníte neustále nějakou svačinku do ruky? Připravte si zásobu slaných muffinů – udělejte verzi se strouhaným sýrem, zeleninou či se špenátem. Do těsta můžete přidat i maso nebo kousek kvalitní uzeniny. Vše pokrájejte na velmi drobné kousky a upečte malé muffiny. Větší zásobu můžete uskladnit v mrazáku a budete mít vždy po ruce rychlou svačinu do ruky.


Ovocná ruličková dobrota


I další recept je na dobrotu, která se dá jíst klidně během hraní. Ovocné plátky vytvoříte velmi snadno a v uzavřené nádobě na chladném místě vám vydrží i několik měsíců. Stačí jen rozmixovat jakékoliv ovoce na husté a hladké pyré. Děti milují například kombinaci jablek se skořicí a rozinkami nebo jablka s červenou řepou a zázvorem. Použít však můžete jakékoliv oblíbené ovoce. Pyré sušte v tenké vrstvě v sušičce na ovoce nebo v troubě. Dodržte teplotu do 45 °C, abyste zachovali co nejvíce vitaminů, a sušte alespoň 10 hodin. Pak už stačí jen plát nakrájet na pruhy a ty srolovat do pohodlně uchopitelné ovocné ruličky.

Použijte oblíbené potraviny a ohlídejte přísady


Uvedené recepty si určitě oblíbíte pro jejich nenáročnost a velkou odezvu u dětí. Oproti kupovaným svačinkám a jídlům máte jasno v tom, co bylo použito při výrobě. Můžete také ohlídat množství soli a cukru, a navíc připravit dětem pokrm z ingrediencí, které mají rády.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Vaříme pro děti: Tipy na nové recepty, které zachutnají každému dítěti, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: vaříme, pro, děti:, tipy, nové, které, zachutnají, každému, dítěti.

Kde najít informace×