Zatočte s kily navíc!

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Nadváha a obezita
V současnosti je téma nadváhy a obezity hodně propíráno, jelikož strmě přibývá lidí a dětí s tímto problémem. Dříve se mluvilo hlavně o Americe, jako o zemi s vysokým procentem obézních lidí, avšak za posledních deset let se situace změnila i u nás a každý druhý Čech trpí nadváhou nebo přímo obezitou. Je to problém, který by se měl řešit. Kila navíc totiž příliš zatěžují lidský organismus a v důsledku toho dochází k rozvinutí některých závažných zdravotních obtíží. Nejčastěji se jedná o cukrovku, vysoký krevní tlak, ucpávání cév, vysoký cholesterol, ale i nádorová onemocnění.

Proč tolik tloustneme?
Odpověď je jednoduchá, žijeme v blahobytu a méně se pohybujeme. V dnešní době máme totiž na výběr z nepřeberného množství sladkostí, pochutin a slaných krekrů, chipsů, snacků. Do většiny potravin je přidáváno nadměrně cukru a soli, aby chuť byla výrazná a co nejvíce návyková. Máme na výběr z mnoha polotovarů, které obsahují škodlivé látky. Proto je pro mnoho lidí těžké nepodlehnout chutím a přejídání. Také velké množství fast foodů nabízející převážně smažené a tučné pokrmy, jsou pro většinu z nás velký lákadlem. A obzvláště pro děti. Ty jsou v tomto směru velice ohroženy a je důležité, aby si již v raném dětství osvojily správné stravovací návyky. Rodiče jsou pro ně vzorem a tak musí začít u sebe. Dalším důvodem je málo pohybu. Za posledních dvacet let se neuvěřitelnou rychlostí rozmohly počítače a velké procento lidí s nimi pracuje. Sedí tak minimálně osm hodin před obrazovkou a po práci už se jim tzv. nic nechce. Je důležité si zvolit pohybovou aktivitu, která člověku vyhovuje a věnovat se jí co nejčastěji.

Zatočte s kily navíc!
Důležité je jíst zdravě, nepřejídat se a hodně pít (neslazené nápoje). Začít se hýbat a neustrnout na gauči. Chce to vůli a vytrvalost, ale to každý z nás ví. Proto pro vás máme několik rad z přírodních zdrojů. Například chilli papričky urychlují metabolismus a tím podporují hubnutí. Také kysané zelí a zázvor. Můžete si připravit zázvorový nápoj s citronem. Dále se doporučuje zelený čaj a čajová směs na hubnutí. Tu připravíte z 2 polévkových lžic krušinové kůry olšové, 1 lžíce natě řebříčku a 1 lžíce kmínu. Vše 5 minut povařte v 1l vody a nechte 10 minut louhovat. Pijte před jídlem, 3x denně.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Zatočte s kily navíc!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Zatočte s kily navíc!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: zatočte, kily, navíc!.

Kde najít informace×