Top 5 jahodových receptů

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Sezóna jahod je tady!
Jahody na záhonech už pomalu dozrávají a vy možná dumáte nad tím, co z nich vytvořit. Máme tady pro vás pět receptů, které vás snad potěší. Něž se na ně vrhnete, přečtěte si pár zajímavostí o jahodách v našem článku.

Co víte o jahodách?
Jahody jsou výtečné ovoce, které snad chutná každému, zejména dětem. Jsou dobré pro naše zdraví, jelikož obsahují vitamín C - stačí 150g jahod, abyste do těla dostaly jeho potřebnou denní dávku. Obsahují také draslík, který snižuje krevní tlak. Dále vlákninu, jež je prospěšná pro naše trávicí ústrojí. Antioxidanty v nich obsažené působí proti rakovině a udržují náš organismus zdravý. No a nakonec můžeme zmínit, že toto ovoce má protizánětlivé účinky. Tak s chutí do nich!

Jak je to s kaloriemi?
Jahody nejsou příliš kalorické, mají nízkou energetickou hodnostu, jelikož obsahují až 90% vody. Avšak problém je v tom, že jsou tak dobré, že jich člověk zbaští hodně. Půl kila jahod zvládne kde kdo a to už do těla dostanete 1 000KJ, což odpovídá například krajíci chleba s máslem a plátkem šunky. Na druhou stranu přírodní cukry jsou rozhodně zdravější, takže raději jahody než nějakou sušenku či čokoládu.


A jak je to s alergií?
Jahody jsou díky svému červenému barvivu podstatným alergenem. Obzvláště u měnších dětí. Proto je dobré při zařazování do jídelníčku dbát opatrnosti. Nejlépe vyzkoušet jednu, dvě jahody a počkat, zda se dítě tzv. neosype nebo mu nevyskáčou na obličeji či po těle červené fleky. Samozřejmě alergické reakce jsou různé - lehčí, ale i silnější. Takže obezřetně. Dobrou chuť!


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 jahodových receptů, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 jahodových ů.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, jahodových.

Kde najít informace×