Sdílet:

Jde to i bez diet!

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Už jen to, že právě čtete tento článek znamená, že nad sebou přemýšlíte. A kdo by taky ne, vždyť skončilo období nekonečného obžerství dávající našim tělům pořádně zabrat. Je na čase se vzchopit a dát se zase dohromady. Vynechte ditety, ukážeme vám, že to jde i bez nich.

Motivace
Pokud máte správnou motivaci, jde všechno lépe. Nezaostávejte a nechte se neustále motivovat, to je totiž ten důležitý klíč ke ztrátě přebytečných kilogramů. Ty neztratíte během jednoho cvičení, je to běh na delší trať, ale zachovejte si pozitivní myšlení a kila půjdou snáze dolů.

Cvičte pravidelně
Cvičte každý den alespoň jednu hodinu. Stačí lehké posilovací cviky, nemusíte se hned sedřít z kůže, důležité je tělo navyknout na každodenní fyzickou aktivitu. Postupem času zvyšte intenzitu cvičení, můžete jít na procházku rychlým tempem nebo začít běhat, to je na vás. Pokud ucítíte opravdu silnou bolest – přestaňte! To je totiž varování, že vaše svaly nejsou připravené na takovou zátěž a na druhý den se taky nemusíte postavit na nohy. Cvičení bolet má, ale - všeho s mírou.

Odpočívejte
Je důležité, aby si tělo pořádně odpočinulo, proto je dobré si hlídat, kolik hodin spíte. Pokud jste noční živel, měli byste to omezit, ztráta kilogramů vám půjde o dost hůře a navíc budete bez nálady a energie. Šest až osm hodin spánku je pro regeneraci těla ideální.


Vyvážený jídelníček
Zbavte se veškerých sladkostí a chipsů, co máte doma. Tyhle pochutiny vám nepomůžou k vysněné postavě, ba naopak. Nahraďte je různými druhy ovoce a zeleniny. Například po konzumaci jablka se žaludek cítí 3-4 hodiny plný. Nebo fazole a brokolice udržují trávicí systém čistý a bezchybně fungující. Milovníci hovězích steaků je budou muset oželet. Při hubnutí je dobré konzumovat maso krůtí, kuřecí a králičí. Jako alternativu můžete využít krevety a sépie. Mají v sobě spoustu bílkovin a zdravých živin. Nezapomeňte si upravit i porce, nejlépe menší a jezte i šestkrát denně.

Seznamte se s kaloriemi v jídle
Sledováním toho, kolik za den příjmete kalorií, je užitečné při plánování vašeho cvičení. K tomu vám pomůžou různé kalorické tabulky, internet je jich plný.

Ve dvou se to lépe táhne
Sežeňte si parťáka, stejného nadšence, který chce stejně zdravým způsobem zhubnout. Můžete tak navzájem porovnávat své výsledky, motivovat se, povzbuzovat a podporovat. Dokonce si můžete pomoci i s přípravou pokrmů – jeden den vařím já, druhý den ty. Nakonec se u toho i skvěle pobavíte.

Nejste jedinou osobou, která chce zhubnout, třeba vás povzbudí ta představa dalších lidí, kteří na sobě tvrdě dřou. Budete, jak se říká „ potit krev“, ale výsledek stojí zato! Hodně štěstí!


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jde to i bez diet!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Jde to i bez diet!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: jde, bez, diet!.

Kde najít informace×