Několik typů na dárky k letošním Vánocům. Protože kniha, to je ten nejlepší dárek.

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Slavnost bezvýznamnosti, jedna z mála knih, u kterých autor Milan Kundera svolil k jejich vydání v češtině, vyšla už loni. Ale je to nejspíš jedna z nejlepších věcí, které tento světově proslulý autor napsal, takže pokud vám její vydání uniklo, můžete to napravit. Hodně temná, ale i neskutečně zábavná kniha. A pokud vás Milan Kundera jako spisovatel a člověk opravdu zajímá, přečtěte si také Český spor o Milana Kunderu. Kniha vyšla letos v červnu a obsahuje eseje a úvahy 40 známých autorů.

Další kniha Patrika Hartla 15 roků lásky, kniha o běžných radostech a starostech, které nás občas v životě potkávají. Napínavá a zábavná. Život s přívalem lásky je jistě fajn, ale může být i velmi náročný. Kniha pro celou rodinu.

Kniha Vánoční prasátko od autorky Harryho Pottera J. K. Rowlingové, je určena menším dětem. Je to půvabný, napínavý příběh s malým vánočním zázrakem. Knížka přesně pod stromeček.

Kdo četl knihu slovenského autora Jozefa Kariky Trhlina, jistě uvítá, že v češtině letos vyšla další jeho kniha Propast. Je to opět jeden z jeho mysteriózních thrillerů, plný až nadpřirozených záhad a tajemna. Pokud jste fanoušek napětí, ještě zkuste jeho dřívější romány Strach, Tma nebo Smršť.


A u tajemna a přízraků zůstaneme i u další knihy světově proslulého krále děsu Stephena Kinga, Později. Tentokrát je kniha brožovaná, má menší formát, ale i zde se spisovatel na třech stech stránkách ukazuje ve své obvyklé formě. Tenhle příběh si tedy rozhodně nenechte ujít.

Propast smrti je další thriller ze série s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou. Toto dílo a i dvě další předchozí Kanibal z Nine Elms a Mlha nad Shadow Sands, napsal britský spisovatel žijící na Slovensku, Robert Bryndza. Možná znáte jeho první knihu, Dívka v ledu, z níž se stal světový bestseller. Ještě předtím než si začal s thrillery, napsal v Británii úspěšnou romantickou, ale i humornou sérii s hlavní hrdinkou Coco Pinchardovou. Například u nás vyšla kniha Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové. Další kniha z této romantické série vyjde nejspíš příští rok na jaře.

Koho zajímá historie a rád se zamýšlí nad dnešním světem v souvislostech s ní, jistě ho potěší kniha Sedm zákonů egyptologa Miroslava Bárty. Existuje sedm univerzálních zákonů kterým podléhají všechny civilizace, i ta naše ? Svědčí o tom časová linka dějin lidstva a jednotlivých událostí ?

Literárním zážitkem může být pro vás i pro vaše děti kniha Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče. Máte-li doma děti, které jsou občas neposlušné, hubaté nebo líné, je čas na tuto knížku. Oblíbený slovenský i český bestseller je tu znovu, v dotisku.

Cestopisy, odborná literatura, historické nebo romantické romány, komiksy, dobrodružné příběhy, detektivky, thrillery, pohádkové příběhy, povídky, určitě si najdete tu pravou knihu pro sebe nebo pro své blízké. Protože kniha by pod vánočním stromečkem rozhodně chybět neměla.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Několik typů na dárky k letošním Vánocům. Protože kniha, to je ten nejlepší dárek., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kde najít informace×