Top 5 houbových receptů

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Není houba jako houba
V Čechách je houbaření velice oblíbené. Každý druhý rád vyrazí do lesa s košíkem a přinese si domů řádný úlovek..a když ne úlovek, tak aspoň klíd na duši. Pobyt v lese totiž člověku jedině prospěje. Nejlépe vypnout zvonění na telefonu, užívat ticha a odpočinout si od každodenního stresu. Pro někoho je houbaření tak trochu i soutěž. Najde jednu houbu a nezastavitelně lační po další…a další…a když se vypraví více lidí společně, každý se předhání, kdo našel více hub či většího hřiba. Avšak vždy by houbař měl dávat pozor na to, co sbírá. Často se stává, že i protřelí houbaři se přiotráví. Proto rozhodně nesbírejte nic, čím si nejste stoprocentně jistí. Nejčastěji dochází k záměně „masáka“ za muchomůrku tygrovanou.

Klasika i něco nového
Každý si rád připraví houbové řízky nebo smaženici, ale my tu pro vás máme zajímavé recepty, které rozhodně uspokojí vaše chuťové pohárky. Houbový kuba je klasika, která se připravovala na Štědrý den, ale dnes už je to méně známé jídlo, a takové houbové koláčky, to je prostě dobrota, kterou můžete pohostit své přátele. Rozhodně vždy houby dobře tepelně upravte a buďte si jistí tím, že jsou jedlé. Houby se nedoporučují těhotným a kojícím ženám i malým dětem. Je totiž dokázáno, že obsahují mnoho škodlivých látek, jež do sebe vstřebávají ze země a ze vzduchu.

Hlíva ústřičná
Výjimku představuje hlíva ústřičná, která obsahuje mnoho látek prospěšných pro naše zdraví. Jedná se o betaglukany, statiny, terpeny, atd. Ty snižují hladinu cholesterolu v krvi, posilují imunitu, působí antibakteriálně a antivirově, pomáhají při ekzémech a plísňových onemocněních. Hlíva je v dnešní době snadno k sehnání v obchodech s potravinami, jelikož se již několik let pěstuje na farmách. Někteří lidé si jí pěstují i doma, pokud k tomu mají vhodné podmínky.


Houbové smetanové rizoto

Houbové smetanové rizoto


Vyzkoušejte houbové rizoto zjemněné smetanou. Je vynikající a syté.


Party houbové koláčky

Party houbové koláčky


Pokud chcete pro návštěvu připravit něco originálního, vyzkoušejte tento recept. Je to opravodá delikatesa pro všechny milovníky hub.


Hlíva se zeleninou z pekáčku

Hlíva se zeleninou z pekáčku


Hlíva ústřičná je poklad našich lesů. Vyzkoušejte jí se zeleninou a máte hned zdravou večeři.


Houbový kuba

Houbový kuba


Tato česká klasika vás vrátí zpět v čase.


Hříbky v těstíčku s bylinkami

Hříbky v těstíčku s bylinkami


Podařilo se vám nasbírat hříbky? Tak šup s nimi do těstíčka, tahle dobrota rozhodně stojí za to.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 houbových receptů, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 houbových ů.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, houbových.

Kde najít informace×