Houpací síť vám udělá léto ještě lepším, jakou ale vybrat?

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Co víc navodí atmosféru léta a prázdnin než drink v houpací síti. K dostání je mnoho druhů, od pletených, přes látkové, až po sítě prodávané i s celou závěsnou konstrukcí. Lze dokonce sehnat síť pro dva. Může se jednat o záležitost pár stovek, nebo několika tisíc. Specifikací a požadavků je zkrátka mnoho, proto si tento hit léta trochu rozebereme.

Vyberte si houpací síť na Chci.cz >>


Pletené sítě


Pravděpodobně nejtradičnějším druhem houpacích sítí jsou právě sítě pletené. Jedná se o síť, jejíž plocha netvoří souvislou vrstvu, ale je složena z navzájem propletených lan, ukotvených ve dvou, většinou dřevěných rámech na každém konci. Pletené sítě jsou ideální do přírody, jelikož dobře zvládají nepřízeň počasí a jejich velkou předností je výborná skladnost. Výhodou může být také cena, která se pohybuje do 500 Kč. Je ovšem nutno říci, že velkou nevýhodou je krátká trvanlivost, jelikož lanka poměrně brzy začínají praskat a v síti se vytváří trhliny.

 + cena                                                - krátká trvanlivost

 + skladnost                                        - menší výdrž


 + vhodné do přírody

Látkové sítě


V poslední době se tento druh stává velmi oblíbeným. Jde o síť jejíž plocha je celistvá, vyrobená z látky určitého materiálů a barvy. Veřejnost si oblíbila tento druh sítě právě možná kvůli pestrobarevnému výběru, který u pletených sítí chybí. Látkové sítě mají velkou nosnost, liší se podle výrobce, nicméně je obvyklé že se udává přes tři stovky kilogramů. Je pevná a neopotřebuje se tak rychle, na druhou stranu výrobci často doporučují nenechávat ji venku, jelikož je náchylnější na poškození od počasí, například krup. Cena je různorodá, síť se dá koupit i za 300 Kč, kde je ovšem spekulativní kvalita. Běžně je však k dostání okolo 500 Kč.

 + cena                                                                      - nutné schovávat z venku

 + velký výběr (barvy, materiál atd.)                - časem může vyblednout

 + nosnost

Vyberte si houpací síť na Chci.cz >>


Sítě se stojanem


Jde o záležitost pro majetnější zájemce. Síť se prodává i se stojanem pro zavěšení, který je často ze dřeva, ale našli by se i jiné materiály. V praxi se jedná o velkou konstrukci vhodnou například k bazénu, nebo na terasu. Problémem může být snížená mobilita kvůli váze, nicméně se vyrábí mnoho druhů a některé mohou být odlehčené. Nespornou výhodou je fakt, že není nutné hledat strom či nějaký sloupek, za který se síť uváže. Na druhou stranu pro někoho tím síť může ztrácet určité idylické kouzlo, které má zavěšená mezi stromy.  Nakonec však největším omezením je cena. Nejlevnější takové sítě jsou k dostání od tisíce korun, avšak není neobvyklé, že se cena vyšplhá třeba až k pěti tisícům.

+ výběr                                                               - cena

+ jednoduché upevnění                                  - velká konstrukce

+ ideální k bazénu

Vyberte si houpací síť na Chci.cz


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Houpací síť vám udělá léto ještě lepším, jakou ale vybrat?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: houpací, síť, vám, udělá, léto, ještě, lepším,, jakou, ale, vybrat?.

Kde najít informace



×