I vaše kuchyně může být moderní a praktická

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Kuchyně bývá mnohdy jediné místo v celém bytě, kde je rodina alespoň na pár minut pohromadě. Jak ji zařídit dostatečně prakticky, a přitom vkusně?

Pohodlí pro práci
Základem je samozřejmě kuchyňská linka. Ta by měla především poskytovat přiměřenou pracovní plochu. Ve velké kuchyni si můžete dovolit i sestavu do tvaru písmene L nebo U, případně kuchyňské linky tzv. ostrůvkové.

Nezapomeňte ani na dostatek úložných ploch v podobě poliček. Maximální výška pro jejich umístění činí cca 175 cm. Takzvaná přístupná výška je někde v rozmezí 85 a 115 cm. Tam, kde nemáme k dispozici tolik místa, je samozřejmě nutné využít omezenou rozlohu tak, jak jen můžeme. Poličky proto s klidem můžeme mít i těsně u stropu, ale samozřejmě ne s kořenkami, které potřebujete denně.

Příjemné stolování
Jídelní stůl by měl dále odpovídat počtu strávníků, nejlépe pak poskytovat ještě pár centimetrů navíc. Limitovat nás ale přirozeně také bude plocha, kterou máme v kuchyni k dispozici. V moderních kuchyních spojených s obývacím pokojem, které jsou pojaty jako velkorysý otevřený prostor, svoje uplatnění najde i stůl kulatý. Pro tři až čtyři stolující by měl být cca o průměru 100 cm. Standardní rozměr obdélníkového stolu se čtyřmi místy je 80x140 cm.


Optimální je kupovat rovnou jídelní sety. Se stolem totiž zároveň musíme zkoušet konkrétní jídelní židle, aby se nám u nich sedělo pohodlně. Deska stolu musí být v takové výši, aby sedícího nikde nic netlačilo. A samozřejmě je vhodné stůl a židle sladit i z hlediska stylu a materiálu.

Tradičním materiálem je masiv. U židlí ho navíc můžeme doplnit o měkké a příjemné čalounění. Dbejme však na to, že může působit velmi robustně a malou místnost tak opticky příliš zaplnit. Moderní volbu představuje minimalistické sklo v kombinaci s kovem. Tyto materiály současně vynikají svou nenáročností z hlediska údržby. V případě znečištění, kterému se těžko vyhnete zejména tehdy, máte-li malé děti, je stačí otřít.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k I vaše kuchyně může být moderní a praktická, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: vaše, kuchyně, může, být, moderní, praktická.

Kde najít informace×